banner1348

Denizlililer Dikkat Uyarılar Peş Peşe Geldi!

Denizli AFAD ve Denizli Meteoroloji Müdürlüğü tarafından Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına uyarısı yapıldı.

Denizlililer Dikkat Uyarılar Peş Peşe Geldi!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli AFAD tarafından sosyal medya üzerinden Denizli'de bugün 09.01.2019 (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenecek rüzgarın yarın (Perşembe) günü devam ederek Cuma öğle saatlerine kadar kuvvetli zaman zaman fırtına şeklinde (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

Denizli AFAD; başta soba, doğalgaz zehirlenmeleri, ulaşımda aksaklıklar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

METEOROLOJİ'DEN DE UYARI GELDİ

Denizli Meteoroloji Müdürlüğü'nce yapılan açıklama ise şu şekilde; yapılan son değerlendirmelere göre Denizli, Afyonkarahisar ve Uşak'a Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bugün (çarşamba) akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenecek rüzgarın, Perşembe günü ile Cuma öğle saatlerine kadar Denizli, Afyonkarahisar ve uşak'a; güney ve güneybatı yönlenrinden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-70) Km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİKKAT!

Fırtınanın oluşturabileceği başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte olduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER