Denizlili Hacı Adayları Dikkat!

Denizli İl Müftüsü Aşık, 2019 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları ile hac kayıt güncellemerinin 8 ile 14 Aralık tarihleri arasında alınacağını söyledi.

Denizlili Hacı Adayları Dikkat!

HABERDENİZLİ.COM

Müftü Mehmet Aşık, 2018 yılı hac kurasına giren hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapıldığını ve hacı adaylarının durumlarını http://www.hac.gov.tr internet adresinden sorgulama yapabileceklerini belirtti.

Hac ön kayıt müracaatı ve hac kayıt güncellemeleri hakkında açıklama yapan Müftü Aşık, “2019 yılında Hacca gitmek üzere ‘İlk Defa Kayıt’ yaptıracakların ilgili bankalara ve PTT şubelerine 8 ile 14  Aralık tarihleri arasında 20 TL ön kayıt ücreti yatırmış olması gerekmektedir. Ön kayıt ücretini yatırdığına dair dekont ile nüfus cüzdanı fotokopisiyle beraber il ve ilçe Müftülüklerimize müracaat etmelidir. Ayrıca vatandaşlarımız istemeleri halinde kayıt başvurusunu, ‘http://www.hac.gov.tr’ internet adresinden elektronik ortamda kendileri de yapabileceklerdir.
2018 yılında hac kurasına giren ve daha önce hac kaydı bulunan adayların; konaklama türlerinde, kayıtlı olduğu il ve ilçesinde, iletişim yani cep telefonu bilgilerinde, kura birliktelik işlemlerinde değişiklik yapmak istedikleri takdirde bu işlemlerini  de 08 - 04 Aralık 2018 tarihleri arasında müftülüklerden yaptırmaları gerekmektedir.
2019 Yılı Hac kurası, 28 Aralık Cuma günü saat 15.00’de Başkanlığımızın belirleyeceği yerde, bilgisayar ortamında ve basın huzurunda çekilecektir.
Kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşlarımızın, ‘Kesin Kayıt Yaptırabilir’ belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerinden, özellikle cep telefonu bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Kesin kayıt işlemleri ise 02 ile 11 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.” dedi. 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER