Denizlili Gurbetçi 32 Yıllık Birikimini Bankaya Kaptırdı!

Almanya’da fabrikalarda çalışarak biriktirdiği parasını finans kuruluşuna kaptıran 83 yaşındaki Bayram Yılmaz 21 yıldır parasını alamıyor.

GÜNCEL 20.10.2020, 13:11 21.10.2020, 16:26
Denizlili Gurbetçi 32 Yıllık Birikimini Bankaya Kaptırdı!
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Çiftçilik yaparak hayata tutunan Yılmaz, “21 yıldır paramı geri alamıyorum. Benim gibi binlerce insan var. Cumhurbaşkanı sesimizi duysun” diye konuştu. Denizli’de 83 yaşındaki Bayram Yılmaz İhlas Finans’a kaptırdığı parasını 21 yıldır alamıyor. 2001 yılında tasfiye edilen İhlas Finans’a o dönemde 49 bin dolar değerinde 70 bin lira yatırdığını söyleyen Yılmaz, “Paramızı vereceklerini söyleyip ödeme yapmadılar. Dava açtım kazandım ama yine de tahsil edemedim. Resmen paramı gasp ettiler” diye yakındı. 

O PARA 32 YILIN BİRİKİMİYDİ

1965 yılında Almanya’ya göç ederek çalışmaya başlayan Bayram Yılmaz çeşitli fabrikalarda ve en son azot sanayinde çalıştıktan sonra 1997 yılında emekli oldu. Emeklilik sonrası Türkiye’ye kesin dönüş yapan Yılmaz 32 yılda biriktirdiği 70 bin lirasını İhlas Finans’a yatırdı. Yılmaz bir arkadaşının tavsiyesi üzerine 1999 yılında para yatırdığını belirterek; “Faiz olmayacağı katılım payı ödeneceğini söylediler. İnsanlık namına yatırdım. Benim paramın karşılığı o dönemde 49 bin dolardı” diye konuştu.

BÜTÜN BİRİKİMİM KALDI

Yılmaz başından geçenleri şöyle anlattı, “O dönemlerde durumları iyi olmadığı için iflasın etmek üzereydiler. Dönemin hükümeti katılımcılara ödeme yapılması talimatını verdi. Bizlere paralarımızın ödeneceği söylendi ama bir türlü alamadık. 2014 yılında beni çağırdılar. Bir anlaşma imzaladık. Aylık 700 dolar ödeyerek borçlarını bitireceklerdi. İki ay ödeme yaptılar bir daha yapmadılar. Sürekli oyalamaya çalıştılar. Ben de dava açtım ve kazandım. Fakat muhatap firma sürekli değişiyor. Kendi bünyelerinde başka şirketler karşımıza çıkıyor. Araştırıyoruz onların da üzerinde mal yok. Paramızı tahsil edemedik.”

ÇİFTÇİLİK YAPARAK GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

83 yaşındaki Yılmaz 20 yıldır yatırdığı parayı geri alamadığını belirterek, “Alacağım bugünün değeriyle 500 bin liranın üzerinde. Benim durumumda çok insan var. Devlet büyüklerimizin sesimizi duyarak bizlere yardımcı olmasını istiyorum” dedi. Eşi ile birlikte Gökpınar’da yaşayan Yılmaz bahçecilik ve hayvancılık yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor. Yılmaz; “Emekli maaşımdan başka gelirim yok. Bu benim alın terim. İnsanlar duysun, bilsin istiyorum. Gurbette yıllarca alın teri ile kazandığım para bu” diye isyan etti.

Yorumlar (17)
İsmet Selamet 7 ay önce
Yalan söylüyor. Kar zarar ortaklığı ile çalışılıyordu o zamanlar. Kar edince para alınca güzel, batı çalışma grubu bankayı batırınca kötü. Git o zamanın genel kurmayından paranı iste.
Hüseyin kaya 7 ay önce
ismet selamet, parasını genel kurmaya'mı yatırmış, sen ne içtin arkadaş.
Şahan Uluç 7 ay önce
İhlas finans bir tarikat bankası dır.Türkiyemizin en sahtekar dolandırıcı kafir tarikatı olduğundan bir çok insanım dolandırdılsr. Maalesef bu tarikatlar ve tarkatçılar Reix tarafından korunuyor ve destekleniyor. Sözde Müslüman tatbikat ve tarikat liderleri halkımızdan dolandırdı paraları Monaco ve Fransa da balolarda, tatil kentlerinde yatlarda çatır çatır yemektedir. Dikkat esinde alacak istemeye gidince size üflemesinler. Sahtekar öldü, peygamber gibi gömdüler.
Denizlispor 7 ay önce
Babacım, Devletin bankası duruyorken, din istismarı ve suistimali yapan dolandırıcılara para kaptırıyorsun, insanlık namına yatırdım diyorsun, önce kendine dürüst ol, paraya tamah etmişsin vesselam. Zamanında o parayla Hacıeyüplü Mahallesinden 10 Parsel Arsa alırdın, velhasıl; gidenler geri gelseydi mezarlıklardakiler geri gelirdi.
Bedri Yetis 7 ay önce
Finans kuruluşu ile bankayı karıştırmış siniz, lütfen düzeltin, vatandaşı gerçek bankaya karşi getirmeyin.ben Türkiye'nin gerçek bankası Türkiye iş bankasi emeklisiyim.
Hüseyin Karadeniz 7 ay önce
EEEE adı İhlas finans ,milleti böyle ihlas,şu bu derken hallettiler.Halen kimsenin umurunda değil.vatandaş maraba.Din adına yapılan soygunların haddi hesabı yok.
Şahin 7 ay önce
Onlar şimdi namuslu ülkenin muteberleri bizim alın terlerimiz ile memleketin kaymağını yiyorlar
Meto 7 ay önce
Ihlas finans, kâr payı ( faiz) en çok verendi...
Recep Erdoğan 7 ay önce
Enver abi enver abi diyorlar tgrtde mezarında ters dönsün inşAllah. Allahın sahtekarlari bir de çıkmışlar her yıl yad ediyorlar sahtekarı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın