Denizlili gazeteci minik bebeğini kaybetti​​​​​​​

Denizli’ de gazeteci Fedai Oruç ile sağlıkçı eşi Elif Oruç'un 1 ay erken doğumla 2 kilo 200 gram dünyaya gelen Mustafa Alp Oruç isimli bebekleri tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Denizlili gazeteci minik bebeğini kaybetti​​​​​​​

HABERDENİZLİ.COM

Denizlili gazeteci Fedai Oruç'un 8 aylık hamile eşi Elif Oruç, özel bir hastanede erken doğum yaptı. Oruç çiftinin 2 günlük bebeği Mustafa Alp Oruç'un ortaya çıkan kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olması kararlaştırıldı. Ancak bu tür bebek kardiyoloji ameliyatının Denizli'de yapılamayacağı ve bunun için bebeğin uzman bir hastaneye sevk edilmesi gerektiği ortaya çıktı.

BAKAN ZEYBEKCİ DEVREYE GİRMİŞTİ

Konudan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlaması sırasında haberdar olan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin devreye girmesiyle gönderilen ambulans uçakla, hayati tehlikesi bulunan Mustafa Alp bebek İstanbul'daki hastaneye nakil edildi.

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Yaklaşık bir aylık süre zarfında tedavi gördüğü hastanede, hayata tutunmak için minik bedeniyle mücadele eden Mustafa Alp bebek, tüm çabasına rağmen hayata tutunamadı.  Mustafa Alp bebeğin cenazesi Cumartesi (bugün) Asri Mezarlık Cami’de kılınacak öğle namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243