banner1348

Denizlili Dağcılar Babadağ'a Tırmandı

Denizli’de her yıl yılbaşında yapılan Babadağ kampı geleneği dağcılar tarafından devam ettirildi. Karla kaplı zirveye çıkan Denizlili dağcılar, dondurucu soğukta kamp yaptı.

Denizlili Dağcılar Babadağ'a Tırmandı
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

2300 metre yükseklikle Denizli’nin en yüksek ikinci zirvesi olan Babadağ, dağcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Zirve Defterlerinin yerleştirildiği 10 zirveden birisi olan Babadağ’da Denizlili dağcıların her yıl devam ettirdiği yeni yıl kamplı programı geleneği bu yıl da bozulmadı.

DENDAK ve NEFES

üyelerinin katıldığı kampta dağcılar, 3 saatte ulaştığı zirvede bir gece geçirdi. Dondurucu soğuğa aldırmayan dağcılar, 2300 metre yüksekliğe sahip zirvede dondurucu soğukla mücadele etti. Sabah saatlerinde dondurucu soğuğa rağmen güneşin doğuşunu izlemek isteyen dağcılara sis engel oldu. Dağcılar, bir gece kaldığı Babadağ zirveden sabah saatlerinde ayrıldı. Etkinlikte bir de sürpriz bir konuk yer aldı. Gökhan Fenli’nin Duman adlı köpeği dağcılarla zirvede bir gece geçirdi. Kamplı programa katılan Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Taylan Özgür, kamplı zirve için sosyal medya adresinden paylaşım yaptı. Özgür, “Denizli Babadağ zirvede her yıl bu vakitler gerçekleştirmeye çalıştığımız kamplı tırmanışın bu yılki fotoğrafları... Havanın geçen seferki tırmanışa göre daha iyi olması faaliyeti daha da eğlenceli hale getirdi toz kar olmadığı içinde zirveye daha az yorularak ulaştık, geçen yıllarda kamp yükü ile 6 saatte ulaştığımız zirveye bu yıl 3 saat gibi bir sürede ulaştık. Gece oldukça soğuktu. Sabah buna rağmen 7 buçukta güneşin doğuşunu görme hevesiyle kendimizi dışarı attık ama güneş ufukta belirir belirmez zirveyi sis kapladı Tekrar çadırlara dalıp kahvaltı keyfine yöneldik. Tırmanışın en feci olayı bu esnada gerçekleşti. İçimizi yakacak güzel bir tarhana çorbası hayaliyle işin başına geçtikten sonra çadır badime -tarhanayı ver de yapalım dedikten sonra -tarhana sende değil mi sorusuyla karşılaştığım an yaşandı. Kısa bir dumur anından sonra elde ne var ne yoksa yedik geçtik. Bolca çay kahve ardından fotoğraf çekimlerinin ardından inişe geçtik. Çorba için önümüzdeki kışlara bakacağız…” ifadelerini paylaştı.

denizlili dağcılar babadağa çıktı

denizlili dağcılar babadağa çıktı

denizlili dağcılar babadağa çıktı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER