Denizlili Bakan Obama'dan sonra Trump ile birlikte

Tüm dünyanın merakla beklediği Türkiye'nin ABD'yi ziyareti dün gerçekleşti. Erdoğan'ın ekibinde Denizlili Bakan Zeybekci'de hazır bulundu. Önceki ABD Başkanı Obama'yı karşılamasıyla ön plana çıkan Zeybekci, Trump ile beraber olmasıyla da Denizli'ye ayrı bir gurur yaşattı.

Denizlili Bakan Obama'dan sonra Trump ile birlikte

Mutlu KELİŞTİ / HABERDENİZLİ.COM

Türkiye’de aylardır beklenen Amerika Birleşik Devletleri ziyareti sonunda gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekibinde bulunan Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Beyaz Saray’da verilen yemekte ABD Başkanı Trump ile aynı masada bulundu. 

16 Nisan’da yapılan yeni anayasa ve başkanlık referandumu ve ABD seçimlerinin ardından merakla beklenen görüşme dün gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Trump dün bir araya geldi. Ziyaretin Denizli’yi ilgilendiren kısmı ise tarihte ilk defa Denizli’den bir temsilcinin aynı masada bulunması oldu. İngilizcesi iyi olan Ekonomi Bakanı Denizli Ak Parti Milletvekili Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dış ülke ziyaretlerinde çoğu zaman yanında bulunuyor. 

Denizli'ye ilkleri yaşatmaya devam eden Bakan Zeybekci, bir önceki ABD Başkanı Obama’nın Türkiye’yi ziyareti sırasında kendisini ilk karşılayan bakan olmasıyla da gündeme gelmişti. 

nihat-zeybekci-trump-yemek

nihat-zeybekci-obama-karsilama
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243