Denizlili aşçılar dernek çatısı altında buluştu

Denizlili 200 aşçı dernek çatısı altında birleşti. 2011 yılında kurulan Denizli Aşçılar Derneği, geçtiğimiz hafta içerisinde genel kurulunu yaparak çalışmalarına başladı.

GÜNCEL 20.02.2012, 14:49
Denizlili aşçılar dernek çatısı altında buluştu
banner1665

Denizlili 200 aşçı dernek çatısı altında birleşti. 2011 yılında kurulan Denizli Aşçılar Derneği, geçtiğimiz hafta içerisinde genel kurulunu yaparak çalışmalarına başladı. Denizli Aşçılar Derneği Başkanlığına seçilen İzzet Yılmaz, dernek çatısı altında birleşen aşçılarla ulusal ve uluslararası yemek yarışmalarına katılacaklarını söyledi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde, dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Yılmaz, derneğin kuruluş amacı hakkında bilgi verdi. Türkiye genelinde tüm illerde aşçılar derneğinin olduğunu ancak Denizli’de bunun eksikliğini hissettikleri için dernek kurduklarını anlatan Başkan Yılmaz, “Derneğimiz aşçılar arasında sosyal dayanışmayı sağlamak, mesleklerinde ilerlemeleri için gerekli eğitimi vermek gibi faaliyetleri yürütecek. Derneğimize üye aşçılarımızın, ulusal ve uluslararası yemek yarışmalarına katılarak Denizli’yi temsil etmelerini sağlayacağız.” Dedi. Yemeklerin, hem göze hem de damağa hitap etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Denizli bu konuda en geri kalmış iller arasında geliyor. Çünkü, bizim onlara sunduğumuz kadarıyla yemek kültürleri gelişmiştir. Biz aşçılar kendimizi geliştirir, daha lezzetli ve göze hitap eden yemekler hazırlar isek, Denizlililerin damak zevki gelişecektir” diye konuştu.

Etkinlikler yapılacak

Dernek çatısı altında üyeler için etkinliklerde düzenleyeceklerini belirten Yılmaz, “Önümüzdeki aylardan itibaren otel ve restorantlar arası sebze, meyve dekor yarışması düzenleyeceğiz. Ayrıca, pilav-ayran  etkinliği de gerçekleştirerek, öncelikle derneğimizin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bu konuda retorant ve otel sahiplerinden de destek bekliyoruz. Bizim çalışmalarımız, onların geleceği için, önemli bir adım olacaktır” diye konuştu. Yapılan genel kurulda Denizli Aşçılar Derneği, derneğinde yönetim kurulu başkanlığına İzzet Yılmaz seçilirken, Kerim Akyuz ve Ahmet Nalça başkan yardımcılığı görevine getirildi. Yönetim kurulu üyeleri ise, Ömer Çetin, Şinasi Gençtürk, Bayram Beşkavak ve Yüksel Keklik’ten oluştu.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)