Denizli’deki Bülent Ersoy Konserine Büyük Tepki

Denizli’de Bülent Ersoy’un Denizli konseri büyük tepkiye neden oldu. Korona nedeniyle düğünlerin sürelerinin kısaltılmasının arifesinde bir otelde gerçekleştirilen konserde sosyal mesafe kuralının hiçe sayılması, yiyecek içecek ikramının yapılması büyük tepkilere yol açtı.

GÜNCEL 17.09.2020, 12:53 17.09.2020, 13:11
Denizli’deki Bülent Ersoy Konserine Büyük Tepki
banner1551

Mart ayından bu yana Türkiye’de etkili olan korona virüs nedeniyle Nisan ayında iptal edilen düğünler 1 Temmuz itibariyle yapılmaya başlanmıştı. İlk etapta 4 saat süreyle izin verilen düğünler, özellikle Kurban Bayramı sonrasında salgının yeniden artmaya başlamasıyla önce 2 saate ardından da Eylül ayı başında da tamamen yasaklanmıştı. Süresi 1 saate indirilen düğünlerde yiyecek içecek ikramının yapılmaması, müzik çalınmaması şartı da getirildi. Tüm bunlar yaşanırken Denizli’de geçtiğimiz hafta sonunda Bülent Ersoy konseri gerçekleştirildi.

SOSYAL MESAFE YOK YİYECEK İKRAMI YAPILIYOR

İzmir yolu üzerinde bulunan bir otelde özel bir organizasyon şirketi tarafından gerçekleştirilen konserde masaların iç içe olması, yiyecek içecek ikramının yapılması görüntülerde yer alıyor. Düğünlerin korona salgınını arttırdığı gerekçesiyle kısıtlandığı bir ortamda konsere izin verilmesi, konserde kurallara uyulmaması büyük tepkilere neden oldu.

İNCELEME BAŞLATILACAK MI?

Düğünler için sürekli kararların alındığı Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin, konser hakkında bir inceleme başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu. Konserden görüntü paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Denizli’de hızla artan korona vaka sayısına dikkat çekerek konserin yapılmasına tepki gösterdi.

Yorumlar (5)
Ümit 1 hafta önce
Türkiyeyi korona zaten sardı.bülent ersoyun konserini kimse boş yere bahane etmesin.o bir konser.orda gerekli tebbirler alınmıştır.
Opti 7 gün önce
Yazik ya, para icin hersey bize viz geliyor. Insanlara ve insanliga biraz daha saygi lutfen.
Opti 7 gün önce
Yazik ya, para icin hersey bize viz geliyor. Insanlara ve insanliga biraz daha saygi lutfen.
Tahir 6 gün önce
Çok yanlış bir haber bilmiyor musunuz Virüs konserlerden, sahillerden, otellerden, Avm'lerden, vs hiç bir yerden bulamıyor VİRÜS sadece DÜĞÜN'lerden bulaşıyor...
Kuzgun 6 gün önce
Yaw arkadaş denizli iyice boka sardı bu akilsizlar yüzünden Nerde vali bey uyuyor mu nasıl izin veriyolar anlamış değilim bakan koca %60 artış var diye bağırırken Denizli'de bu konser neyin işi sanki herkes çok kurala uyuyor önemsiyor birde diyorlar ki tüm önlemler alınmış yaw kim dinliyor uyguluyor bu önlemleri mesafeyi Allah aşkına Ege'nin en büyük artısı bizde denizlide şu an bı zamamlar vakayi sıfıra indiren Denizli'nin haline bakın yazık
21°
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi