Denizli’de Tabuta Örtülen Bayrak Olay Oldu

Denizli’de bugün yaşanan olayda bir cenazede tabutun üzerine sözde PKK bayrağı örtüldüğü iddia edildi. Olay kısa sürede sosyal medya da yayılırken İYİ Parti Denizli İl yönetimi olaya sert tepki gösterdi. ÖDP İl Başkanı tabuta örtülen bayrağın DEVYOL bayrağı olduğunu söyledi.

Denizli’de Tabuta Örtülen Bayrak Olay Oldu

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Uçancıbaşı mahallesinde henüz kime ait öğrenilemeyen bir cenaze töreninde tabutun üzerine sözde PKK bayrağı örtüldüğü iddia edildi. Olay kısa sürede sosyal medyada yayılırken İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ve İYİ Parti Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin, yaşanan bu hadiseye sert tepki gösterdi. ÖDP Denizli İl Başkanı Orhun Çoban'da açıklamalara "bu PKK paçavrası değil, DEVYOL bayrağıdır." dedi. 

Sözde PKK bayrağı açıldığını söylediği cenaze törenine, belediyelerin taziye çadırı göndermesini eleştiren Süpçin,  ''Tabutun üzerinde duran bez parçasının PKK bayrağı olduğu açık. Belediyeler, Türkiye Cumhuriyeti'nin belediyesidir. Hiçbir terör örgütüne ait propagandaya ne belediyeler ne de Emniyet Kuvvetlerimiz müsaade etmemelidir. Bu yanlışın, Ege'nin gözbebeği ilimizdeki ve Pamukkale ilçemizdeki bu aymazlığın hesabı verilmelidir. 

Olayla ilgili bir açıklama yapan Ögürlükçü Demokrat Parti (ÖDP) Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, cenazenin üstüne örtülenin PKK’ye ait bir örtü olmadığını söyledi. Çoban, “Vefat eden Cemal Göktaş, ÖDP Yönetim Kurulu Üyesi ve Haziran Hareketi Denizli Meclis Üyesidir. Cenazesinin üzerine örtülen bayrak da Devrimci Yol’un Yıldız Yumruklu Bayrağı’dır. Bayrağın PKK ile alakası yoktur. Siyasi parti tarafından yapılan açıklamalar provakatörce bir açıklamadır. Halkı yanlış yönlendiren bu demeci vermeden önce bir araştırsalar sorsalar iyi olurdu.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ceyhun
ceyhun - 12 ay Önce

ögürlükçü demokrat parti ne ulan. özgürlük ve dayanışma partisi. ödp ödp.

Vedat
Vedat - 12 ay Önce

Tabuta örtülen bayrak ne demek beee. Siz bir paçavraya bayrak diyemezsiniz. Bayrak hangi ülkeye hangi millete hangi devlete ait olursa olsun bir tarihi bir yaşanmışlığı ve ülkenin bütününü simgeleyen en önemli değeridir. Yazıklar olsun bu haberinize.

Kemal
Kemal - 12 ay Önce

O pkk bayrağı değil devrim yıldızı her devrim yıldızını pkk bayrağı demeyin cenazeye saygısızlıktır bu haber

SIRADAKİ HABER
banner1243