Denizli'de Sokak Düğünleri Yapılmayacak

Denizli Valiliği tarafından koronavirüsle ilgili Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis yeni kararları alındı. Alınan karara göre Denizli kent merkezi veya ilçelerin kentsel yerleşim alanlarındaki sokak düğünlerinin yapılmamasına da karar verildi. Köy veya kırsal kesimlerdeki düğünlere belirlenmiş kurallara uymak kaydıyla izin verildiği belirtildi.

GÜNCEL 02.07.2020, 13:39 02.07.2020, 15:19
Denizli'de Sokak Düğünleri Yapılmayacak
banner1656

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23 maddesine göre, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında koronavirüs (COVİD-19) tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı.

Bu kapsamda 17.03.2020 tarihli ve 04 Nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararları 5 Maddesinde yer alan sokak ve bahçe düğünlerine izin verilmemesi kararının devamına karar verildi.

İçişleri Bakanlığının 24.06.2020 tarihli “Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler” konulu yazısına istinaden; 26.06.2020 tarihli ve 38 Nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararları A maddesinde düğün yapılacak mekanlara ilişkin kapalı alanlarda yapılacak düğünler, açık/kır/bahçe vb. mekanlarda yapılacak düğünler ile köy veya kırsal kesimlerdeki düğünlere belirlenmiş kurallara uymak kaydıyla izin verildi.

Denizli kent merkezi veya ilçelerin kentsel yerleşim alanlarındaki sokak düğünlerine izin verilmemesine karar verildi.

Mevlüt organizasyonlarına sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları başta olmak üzere yemek ikramı yapılmadan sadece mevlüt okutulması şeklinde yapılması kaydıyla izin verilmesine karar verildi.

banner1640
Yorumlar (1)
Maydanoz 9 ay önce
Cenaze töreni de yapılmasın sokakta toplu kutlama vs. Yapılmasın bu 65 yaş üstü işsiz güçsüz tipler ne işi var bunların gezmekten başka geçen 3 kişi bi motora binmiş gidiyo ne bok işin var ya dışarı da bizim millet ciddiyet lafına bile cıvık... Allah sonumuzu hayır etsin polis bile cıvıdı sırf arabayla geziyor, yaptığı ceza kestiği yok kafe de kahvehane de maskesiz bir sürü insan var bunlar neden görünmüyor.