Denizli’de polis sokakta olacak

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, kentte polis ekiplerinin karakollar yerine sokaklarda görev yapmasını sağladıklarını söyledi.

Denizli’de polis sokakta olacak
Denizli Valisi Abdülkadir Demir, kentte polis ekiplerinin karakollar yerine sokaklarda görev yapmasını sağladıklarını söyledi. Emniyet güçlerinin sokaklarda, caddelerde olmasının suçlular üzerinde caydırıcı, vatandaş üzerinde de güven duygusu oluşturduğunu belirten Vali Demir, “Denizli’de polis ekiplerinin karakollar yerine sokaklarda caddelerde olmasını istedik. Halkımızın içinde onların yanında olmasını istedik. Diğer kurumlarda görevli polis memurlarını da emniyet müdürlüğümüze geri çağırdık. Onlarında sokaklarda görev almasını sağlıyoruz. Böylece il merkezde suç oranlarında büyük düşüş yaşanıyor. Halkımız kendini daha güvenli hissediyor” dedi. Vali Abdülkadir Demir, Türkiye Muhtarlar Derneği Denizli Şubesini ziyaret ederek, dernek üyesi mahalle ve köy muhtarlarıyla görüştü. Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Sebahattin Çolak ve üyeleri tarafından çiçekle karşılanan Vali Demir, fırsat buldukça muhtarlar derneğini ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. Daha önceki ziyaretinde mahalle muhtarlarından mahallelerde yaşanan hırsızlık ve uyuşturucu madde satışları ile ilgili şikâyetler aldığını hatırlatan Vali Demir, “Daha önceki ziyaretimde bazı mahalle muhtarlarımız, bölgelerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığı hırsızlık olaylarının arttığı yönünde şikâyetleri olmuştu. Konuyu değerlendirdik, düzenlenen birçok operasyonla özellikle sokak satıcısı olarak isimlendirilen birçok kişi yakalanarak adalete teslim edildi. Hırsızlık olayları ile ilgili olarak ta ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Denizli’de hiç kimsenin halkımızın huzurunu bozmasına müsaade etmeyiz. Devletin görevi suç işleyeni yakalamaktır ” dedi.

Karakol binaları yenilenecek

Denizli’de karakol binaları ile emniyet müdürlüğü binasının yenileneceğini ifade eden Vali Demir, “Emniyet müdürlüğü binamızın güçlendirilmesi veya yeni bir yene yeni bir bina yapılması ile ilgili çalışmalarımız var. İl merkezdeki bazı karakolların yenilenmesi güçlendirilmesi gerektiği ortaya çıktı. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var, çeşitli toplantılarda bunları masaya yatırıyoruz. Ancak kamu yatırımları gecikebiliyor. Bunu belediye kaynaklarımızla aşmaya çalışacağız. Yeni karakol binalarına rağmen biz polislerimizin içeriden ziyade dışarıda olmasını istiyoruz. Sokaklarda, caddelerde, vatandaşlarımızın içinde onların yanında olmasını istiyoruz. Sokak ve cadde başlarında mahallelerde dolaşan polis ekipleri suça meyilli insanlar üzerinde caydırıcı etki yapıyor. Vatandaşımıza da güven veriyor. Ekiplerin alanda olması her yönden faydalı. Jandarma ekiplerimizde büyük ve başarılı operasyonlara imza attılar” dedi. Dernek Başkanı Çolak’ta, muhtarların devlette millet arasında köprü olduğunu, emniyet müdürü ve jandarma komutanın da derneklerini ziyaret ederek kendileri ile görüşmelerini istedi. Dernek Başkanı Çolak, “Emniyet güçleri ve jandarma ekiplerinin en çok görüşmesi gereken kişiler muhtarlardır. Bölgemizde olup biteni bizden iyi kimse bilemez. Sayın Valimiz bugün derneğimize gelerek bizi onurlandırdı. Emniyet müdürümüzü ve jandarma komutanımızı da bekliyoruz. Onlarla da sohbet etmek, isteklerimizi şikayetlerimizi kendilerine iletmek istiyoruz” diye konuştu.
    

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER