Denizli’de O Görüntülerin Ardından Büyükşehir Belediyesi Soruşturma Başlattı

Denizli Büyükşehir Belediyesi dün akşam saatlerinde sosyal medyaya yansıyan ve kurumumuzu derinden üzen görüntüler hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 21.05.2020, 12:30 21.05.2020, 15:07
Denizli’de O Görüntülerin Ardından Büyükşehir Belediyesi Soruşturma Başlattı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; "Denizli'de sokak hayvanlarına daha modern ve konforlu şartlarda hizmet sağlamak amacıyla bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 2 yıl önce Türkiye'nin en büyük Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nı hizmete sunmuştur. Binlerce sokak hayvanının barındığı, korunduğu ve tedavi edildiği bu merkezimizde 2 bin 500’den fazla sokak hayvanı da sahiplendirilmiştir.

Kent genelinde hayatını kaybeden sahipli veya sahipsiz hayvanlar ( Özel veteriner kliniklerinde, trafik kazası, hastalık vb şekilde ölen) sokak hayvanları kliniğimizin morguna getirilmektedir. Hayatını kaybeden hayvanlar, onlar için özel olarak hazırlanmış alanda 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun ilgili yönetmeliklerine göre defin edilmektedir. Dolayısı ile sosyal medyaya yansıyan usulsüz defin görüntüleri ile ilgili herhangi bir uygulamamız bulunmamaktadır.

Söz konusu görüntülerle ilgili olarak kurumumuz tarafından derhal soruşturma başlatılmış olup, bu konuda hizmet aldığımız özel şirket çalışanları ve tüm sorumlular hakkında gerekli işlemler ivedikle gerçekleştirilecek ve en ağır şekilde cezai işlemler uygulanacaktır." denildi.

Yorumlar (1)
M.K 1 yıl önce
UYGUN YER ÇÖPTEPESİMİDİR.UMARIM BELEDİYE SOSYAL BASKIYI AZALTMAK ADINA BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMIYORDUR.AHBAPDENİZLİ BU KONUNUN EN YAKIN ŞEKİLDE TAKİPÇİSİ OLACAKTIR.