Denizli'de Mülki İdare Amiri Atamaları Yapıldı

Denizli’de Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine göre Sarayköy’e yeni kaymakam atandı. Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Sarayköy’ün yeni kaymakamı oldu. Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Denizli Vali Yardımcılığına, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik ise Karaman Vali Yardımcılığına atandı.

GÜNCEL 14.07.2020, 10:20 14.07.2020, 11:34
Denizli'de Mülki İdare Amiri Atamaları Yapıldı

HABERDENİZLİ.COM

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'nin Resmi Gazete yayımlanması sonrası Türkiye genelinde 427 mülki idare amirin görev yerleri değişti. Denizli’de ise Serinhisar Kaymakamı Karaman’a görevlendirilirken, Burdur Vali Yardımcısı Denizli Vali Yardımcılığına, Denizli Vali Yardımcısı ise Sarayköy Kaymakamlığına atandı. Boşta kalan Serinhisar Kaymakamlığına ise atama yapılmadı.

İşte Denizli’deki atama listesi:

Denizli - Sarayköy Kaymakamlığına, Denizli Vali Yardımcısı Celalettin CANTÜRK atandı.

Denizli Vali Yardımcılığına, Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım BALCIOĞLU atandı.

Karaman Vali Yardımcılığına Denizli, Serinhisar Kaymakamı Oğuz ŞENLİK atandı. 

CELALETTİN CANTÜRK KİMDİR?

1967 yılında Ankara’ da doğan Cantürk ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’ da, üniversite eğitimini ise 1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olarak tamamladı.
1994 yılında Samsun Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Yozgat-Çandır, Artvin-Ardanuç, Niğde-Çamardı, Zonguldak-Alaplı, Hakkâri-Yüksekova Kaymakamlıkları, Van Vali Yardımcılığı, Aydın-Çine Kaymakamlığı, Adana ve Trabzon Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Halen Denizli Vali Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

ALİ NAZIM BALCIOĞLU KİMDİR?

1962 Çayeli – Rize doğumludur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

1987 yılında Rize Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başlamıştır. Sırasıyla;
•    Artvin - Borçka Kaymakamlığı,
•    Bitlis - Mutki Kaymakamlığı,
•    Trabzon – Arsin Kaymakamlığı,
•    Kocaeli – Kandıra Kaymakamlığı,
•    Kütahya – Gediz Kaymakamlığı,
•    Antalya Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Halen Burdur Vali Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
Evli ve bir çocuk sahibi olup, İngilizce bilmektedir.

OĞUZ ŞENLİK KİMDİR?

1978 yılında Bolu’da doğan Oğuz Şenlik, ilköğretimini Sakarya’da, orta öğretimini de Bolu’da ve üniversiteyi de Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu yönetimini okuyarak tamamladı.

İçişleri Bakanlığının 2004 yılında açmış olduğu 91.Dönem Kaymakamlık sınavında başarılı olan Oğuz Şenlik, sırasıyla Bartın ve Amasra’da teftiş stajı, Zonguldak Valiliğinde il stajını, Ereğli İlçesinde kaymakam refikliği stajını tamamladı, Karabük Eflani İlçesinde kaymakam vekilliği yaptı.  Almanya’da dil eğitimi aldıktan sonra yurda dönüşte tekrar Karabük ili Eskipazar ilçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulunan Oğuz Şenlik, kaymakamlık kursunu başarıyla bitirdikten sonra kurayla Eskişehir-Seyitgazi İlçesine atandı. 2011/647 sayılı kararname ile Şanlıurfa Vali Yardımcılığı 2016/861 sayılı kararname ile Çayeli Kaymakamlığı görevine atandı. Şenllik, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Yorumlar (0)