Denizli’de Mescid-i  Aksa eylemi

Denizli’de  26 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi  bir araya gelerek  İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasını protesto etti. Eylemde protestolarla İsrail’in uygulaması sloganlarla protesto  edildi. 

Denizli’de Mescid-i  Aksa eylemi

Bugün Cuma Namazının ardından 15 Temmuz şehitler Meydanı’nda toplanan  26 Sivil Toplum Kuruluşu temsilscisi ve yüzlerce vatandaş, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasını protesto etti.  İsrail’in uygulamaları sloganlarla protesto edilrken Mescid-i Aksa üzerindeki ablukanın bir an önce kaldırlıması istendi.  Sivil Toplum Kuruluşları adına   bir basın açıklması yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, “ İsrail, Müslümanları Mescid-i Aksa'ya sokmamak için elinden geleni yapıyor. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın her kapısında sözde İsrail polisi denilen katiller sürüsü bekliyor. Mescidin kliniği tarumar edilmiş, içerideki tüm dolapların kapıları kırılmış, tüm kuyuların kilitleri parçalanmış ve içerisi savaş alanına çevrilmiş durumdadır. Siyonist İsrail istediği zaman ezanı susturmakta, istediği zaman Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girmesini yasaklamaktadır.” dedi.
 
İSRAİL DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR

İsrail'in İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan’ın "Mescid-i Aksa bizim elimizde. Açılıp kapanması konusunda ilk ve son söz İsrail'e aittir. Diğer devletlerin konuyla ilgili ne düşündüklerini umursamıyoruz” açıklamasına tepki gösteren Öztürk, “bu bir meydan okumadır. Yazıktır ki bu meydan okumaya karşı İslam ülkelerinin yöneticileri en ufak bir tepki gösterememektedirler.” İfadelerini kullandı. 

 “HER MÜSLÜMAN İÇİN UTANÇTIR”

Bölgede İsrail'in varlığına alışmanın, İsrail ile normalleşmeyi kabul etmenin, İsrail'in zulmünü görmezden gelmenin her Müslüman için bir utanç kaynağı olduğunu belirten Öztürk, “İslam ülkelerinin terörist İsrail ile ilişkilerini normal hale getirmesini, sürdürmesini ve geliştirmesini onaylamıyoruz. Siyonist İsrail'in Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin politikasının Müslümanların parçalanmışlığına endeksli olduğunun farkındayız. Siyonist İsrail'in topraklarımızdaki varlığının vebali tüm İslam ülkelerinindir. Bu küstahlıklar karşısında tüm hükümetler öncelikle Siyonist İsrail'le olan ilişkilerini kesmelidirler.” diye konuştu.

“İSRAİL İLE İLİŞKİLERİN SONLANDIRILMASINI İSTİYORUZ”

Denizli de ki sivil toplum kuruluşları olarak, 15 Temmuz Kalkışmasındaki üst aklın Siyonizm olduğundan emin olduklarını ifade eden Öztürk, “hükümetimize buradan çağrıda bulunarak İsrail Büyükelçisini geldiği gibi geri göndermesini, İsrail ile 28 Haziran 2016'da imzalanan anlaşmayı yırtıp atılmasını, İsrail ile yeni bir ticari anlaşma imzalamaması, ticaret hacmini küçültülmesini ve kısa sürede sıfırlanmasını, Mescid-i Aksa'nın tasarruf hakkının Müslümanlarda olduğunun gösterilmesini, Başta Filistinli Müslümanlar olmak üzere hepimizin yüreğine su serpilmesini, istiyoruz.” diye konuştu. 


 

ce saat 01.30 sıralarındaaEge Denizi'inde meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem, yürekleri ağza getirdi. Sarsıntı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER