Denizli'de Kurbanlık Fiyatları Düştü, Son Güne Bırakmayın!

Denizli’de yaklaşan kurban bayramı öncesi kurbanlık fiyatlarında düşüş sürüyor. Basın mensuplarıyla Eskihisar’daki Hayvan Pazarı’nı ziyaret eden Denizli Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Şahin, büyükbaş ve küçükbaş hayvan fiyatlarında son günlerde düşüş yaşandığını söyledi. Şahin, kilogram fiyatlarının büyükbaşta 21, küçükbaşta ise 28 liraya kadar gerilediğini açıkladı.

GÜNCEL 27.07.2020, 14:18 27.07.2020, 14:33
Denizli'de Kurbanlık Fiyatları Düştü, Son Güne Bırakmayın!

HABERDENİZLİ.COM

Cuma günü ifa edilecek olan Kurban Bayramı öncesi Denizli, il merkezinde kurbanlık satışı sürüyor. Denizli’de sadece Merkezefendi ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesinde bulunan Hayvan Pazarında kurbanlık satışı yapılıyor. Pazara bu yıl 41 bin küçükbaş, bin 200 de büyükbaş hayvanın getirilerek satışının yapılması bekleniyor.

KORONA ÖNLEMLERİ HAT SAFHADA

Denizli Ticaret Borsasına ait pazarda, korona virüs önlemleri kapsamında sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına dikkat ediliyor. Pazara giren her vatandaş, maskesiz içeri alınmazken, Pazar girişine dezenfektan noktaları yerleştirildi.

BASINLA PAZARI GEZDİ

Yaklaşık 1 haftadır süren kurban satışlarında yoğunluk artmaya başlarken Denizli Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Şahin, basın mensuplarıyla pazarı gezdi. Şahin, korona virüs önlemlerinin sıkı bir şekilde sürdüğünü söyledi.

KURBANLIK FİYATLARI DÜŞTÜ, GECE 23.00'A KADAR AÇIK

Şahin, “Pazarımızda işler yolunda. Denetimler sıkı şekilde uygulanıyor. Satıcımızın da alıcımızın da hayvanlarımızın da sağlıkları kontrol altında. Son günlerde fiyatlarımız düşüyor. Büyükbaşta kilo fiyatı 21 liraya kadar geriledi. Küçükbaşta ise 32 liradan başlamıştık şimdilerde 28 lira civarında. Satışlar kurban bayramının birinci gününe kadar sürecek. Satışlar akşam saat 11’e kadar sürüyor” dedi.

Yorumlar (0)