Denizli'de Koronavirüsü Görülen Okulların Listesi Yayınlandı

Denizli’de koronavirüs görülen okulların listesi yayınlandı. Denizli'de 3 okulda koronavirüs çıktı.

GÜNCEL 08.09.2020, 11:22 08.09.2020, 12:08
Denizli'de Koronavirüsü Görülen Okulların Listesi Yayınlandı
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), internet sitesi üzerinden 7 Eylül 2020 tarihi itibariyle corona virüsü vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığını iddia ettiği 172 eğitim kurumunun ismini açıkladı. Eğitim-Sen'den yapılan açıklamaya göre Denizli’de 3 okulda korona virüs vakası görüldü.

Eğitim Sen, 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlayacağı gün olan 21 Eylül tarihi yaklaştıkça okulların nasıl açılacağı ve eğitimin nasıl devam edeceği ile ilgili tartışmaların artarak devam ettiğini belirtti.

"DURUMUN CİDDİYETİNİ ORTAYA KOYMAKTA"

Eğitim Sen'in açıklamasında "Salgının geldiği aşama, artan vaka ve vefat sayıları eğitim emekçilerinin, öğrencilerin ve velilerin kaygısını artırmakta, zihnini meşgul etmektedir. Son olarak Sağlık Bakanlığı'nın YÖK Başkanlığı'na üniversitelerin 2020-2021 sonbahar döneminde derslerin uzaktan yapılması önerisinde bulunması durumun ciddiyetini olduğu gibi ortaya koymaktadır" denildi. Eğitim Sen, 7 Eylül 2020 tarihi itibariyle corona virüsü vakası görülen veya pozitif vakayla temaslıların çalışmalara katıldığı eğitim kurumlarının adını açıkladı.

İŞTE O OKULLAR

- Denizli Baklan Dağal İ.O.

- Denizli Merkezefendi Hacı Ahmet Paralı İ. O.

- Denizli Tavas Zeybekler Anadolu Lisesi

Yorumlar (0)