Denizli'de Köpek Kulübesinde Yatan Çocuk Yürekleri Burktu

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Altıntop Mahallesi'nde ailesinden kopmuş Suriyeli olduğu öğrenilen 10 yaşlarındaki bir çocuğun köpeklere barınak olması için konulan kulübede yaşaması vicdanları sızlattı. Bir vatandaş o anları bu şekilde görüntüledi.

GÜNCEL 30.12.2020, 14:26 30.12.2020, 14:55
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin göbeğinde yaşanan olay yürek burktu. Belediye tarafından kentin birçok noktasına sokak hayvanlarının barınması için kulübeler yerleştirilmişti. Çınar’da kafeler sokağında konulan barınakta ise vatandaş tarafından çekilen görüntü bir dramı gözler önüne serdi.

Ailesinden kopmuş Suriyeli 10 yaşlarındaki bir çocuk, soğuk havadan korunmak ve barınmak için köpek kulübesinde yaşamaya başladı.

Kulübenin içerisinde kendisine atık tekstil ürünlerinde bir yatak yapan çocuk, üzerine örttüğü battaniye ile de kulübeyi evine çevirdi.

Durumu fark eden esnaf ve vatandaş polise haber verdi. Çocuğa yardım etmek isteyen vatandaşlar, gıda yardımında bulundu.

Olay yerine gelen polis ise çocukla iletişime geçilmesinin ardından emniyete götürüldü.

Yorumlar (1)
Denizli Vatandaşı 12 ay önce
Defalarca yurda yerleştirilen ancak ne kadar anlatsak da sürekli ordan kaçıyor nedeni ni sorduğumuz da sabah çok erken kaldırdıklarını söylüyor