Denizli’de Halaylı 1 Mayıs Kutlaması

Denizli’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Bursa Caddesi ile Tokat Caddesi’nin kesişim noktasında belirlenen miting alanında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Denizli’de Halaylı 1 Mayıs Kutlaması

HABERDENİZLİ.COM

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri  Denizli’de olaysız bir şekilde sona erdi. Öğle saatlerinde 15 Temmuz Delikliçınar meydanına toplanan yüzlerce kişi sloganlar eşliğinde Bursa Caddesi ile Tokat Caddesi’nin kesişim noktasında belirlenen miting alanına doğru yürüdü. Etkinlikler nedeniyle Denizli Emniyet müdürlüğü geniş çaplı güvenlik önlemi alırken yürüyüş sırasında İstiklal Caddesi ve İncilipınar Caddesi trafiğe kapatıldı. Belirlenen miting alanında da geniş çaplı önlem alındı. Miting alana giriş sırasında tüm katılımcılar üst aramasından geçirildi. Etkinliklerde 1200 polis görev aldığı öğrenildi.

YAĞMUR KUTLAMALARA ENGEL OLMADI

Katılımcılar 1 Mayıs etkinlik alanına ulaştığında rüzgarla birlikte yağmur yağışı başladı. Yağan yağmura rağmen katılımcılar halay ve türküler eşliğinde işçi bayramını kutladı.  Etkinliğe bazı sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler de destek olurken CHP Denizli Milletvekilleri Melike Basmacı ve Kazım Arslan’da destek verdi.  

Miting alanında yapılan konuşmaların ardından yüzlerce kişi halay çekerek işçi bayramını kutladı. Miting saat 15.00 sıralarında olaysız bir şekilde sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER