Denizli'de Depremzedeler Evlerine Kavuşuyor, Kuralar Çekildi

Denizli'nin Acıpayam İlçesinde 2019 yılı Mart ayında yaşanan deprem felaketinde evlerini kaybeden vatandaşları için yaptırılan TOKİ Afet Konutlarının Kura Çekiliş Töreni Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

GÜNCEL 16.03.2020, 14:02 16.03.2020, 15:42
Denizli'de Depremzedeler Evlerine Kavuşuyor, Kuralar Çekildi

HABERDENİZLİ.COM

Acıpayam’da gerçekleşen TOKİ Afet Konutlarının Kura Çekiliş Törenine; Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “Programı bir ay önceden programladık. Hep birlikte daha geniş katılımla yapacaktık ama kısmet böyle oldu. İnşallah başka vesilelerle güzel günler de paylaşırız. Virüsten dolayı tedbir olarak programı küçülttük ve olabildiğince hızlı bir şekilde kura çekimini tamamlayacağız.

Hayırlı olsun, tabii ki o günleri tekrar Allah yaşatmasın.

Deprem Afeti zordur. Ama sizlere teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun hakkınızı helal edin. Bu bir yıl zarfında bizlere büyük bir olgunlukla sahip çıktınız, destek oldunuz. Şikâyet etmediniz, sızlanmadınız. Teşekkür ediyoruz gerçekten. Bir yıl az bir süre değil tabi ki ama işte biliyorsunuz bu işler de hemen olmuyor. Pek çok bürokrasi ve yasal düzenlemeyi aştık, kaynak bulduk. TOKİ ile anlaştık, derken bu bir yılı hızlı bir şekilde aslında her günümüzü dolu dolu yaşadık. Ama biz bunun bu kadar geç olmasını istemiyorduk. Fakat sistem böyle. İnşallah 1-2 ay içinde evlerinize taşınma imkânı olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle oturun. Biz burada bugün yaklaşık 130 hak sahibi ile kura çekimi gerçekleştireceğiz. Ama daha evini yapana yardım kapsamında olan vatandaşlarımız da var. Onlara da diyoruz ki eğer fikir değiştirirseniz sizler için de yeterli kontenjan ayırdık, sizler için de TOKİ’deki konutlarımızdan yeterince yer ayrıldı. Şartları ve fiyatları çok uygun. Uzun vadeli 700-800 TL aylık ödeme ile. Sabit ödeme şeklinde olacağı için de çok avantajlı. Özellikle hala kararsız olan vatandaşlarımıza sizlerin aracılığı ile duyuruyoruz. Tekrar hayırlı olsun. Allah kötü günler göstermesin. 2020 biraz zahmetli başladı. İnşallah sonu hayırlı olur. Tekrar hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından TOKİ Afet Konutlarının kura çekilişi gerçekleştirildi. Daha sonra Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri TOKİ Afet Konutlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Denizli'de Depremzedeler Evlerine Kavuşuyor, Kuralar ÇekildiDenizli'de Depremzedeler Evlerine Kavuşuyor, Kuralar ÇekildiDenizli'de Depremzedeler Evlerine Kavuşuyor, Kuralar Çekildi

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)