banner1495

Denizli’de denetim seferberliği

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan “Gıda Denetim Seferberliği”’nin 3. gününde unlu mamuller üreten işletmelerde denetimler gerçekleştirildi.

GÜNCEL 20.02.2020, 10:25 20.02.2020, 10:46
2339
Denizli’de denetim seferberliği

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de 19 Şubat 2020 tarihinde (dün) yapılan denetimlere katılan İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya yaptığı açıklamada; "Bakanımızın talimatı ile 17.02.2020 tarihinde 81 ilimizde eş zamanlı yapılacak olan ve 6 gün sürecek olan denetim seferberliği başlamıştır. Denetim seferberliği ürün bazlı yapılacak olup her gün için farklı bir ürün grubu ve sektör denetlenecektir. Denetim seferberliğinin ilk gününde süt ve süt ürünleri işleme tesisleri ve gıda takviyesi üreten işletmeler, ikinci gününde ise et ve et ürünleri üreten işletmeler denetlenmiştir. Bugün ekmek ve unlu mamuller üreten işletmelerde denetimler yapılmaktadır. Denetim seferberliğinin başladığı pazartesi günü bizler de gıda denetçisi arkadaşlarla beraber denetimlere katıldık ve işletmelerde kontroller yaptık. Gıda güvenliğini sağlamak, vatandaşımızın sağlığını korumak, haksız rekabeti önlemek için yaptığımız denetim ve kontroller yıl boyunca sürmektedir. 2019 yılı içerisinde Denizli'de faaliyet gösteren 11 bin 803 işletmede 21 bin 211 adet denetim yapılmıştır." dedi.

Yorumlar (3)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Osman Göbekli 1 ay önce
Tavas ve Kızılcabölük pazarlarındaki zeytinyağlarına da bir baksınlar.
Baran dirioğlu 1 ay önce
Bende kızılcabölüklüyüm
Necari 1 ay önce
Bakanınız talimat verincemi denetim yapıyonuz bu tür işler rutil olarak yapılmalı işte liyakat çok önemli siz işinizi yapın bakana göre değil vatana göre
parçalı bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi