Denizli’de Coronavirüs Tehlikesi Artıyor, İşte Tehlikeli Alanlar

​​​​​​​Denizli’de korona virüs vakası artmaya devam ediyor. Son günlerde il merkezinde yaşanan yoğunluğun ardından dün Tavas’a bağlı Akyar Mahallesini karantina altına alınmıştı.

GÜNCEL 14.08.2020, 18:33
Denizli’de Coronavirüs Tehlikesi Artıyor, İşte Tehlikeli Alanlar

HABERDENİZLİ.COM

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre Denizli’de özellikle il merkezinde vaka sayısında ve tehlikeli bölge sayısında ciddi artış yaşanıyor. Son verilere göre il merkezinde 9 riskli alan bulunuyor. Korona virüste ikinci dalga mı geliyor endişesi yaşanırken, ilk dalgada hala bin rakamı direnci kırılamadı. Özellikle son günlerde Türkiye genelinde vaka sayısı bin 200’ün üzerinde seyrediyor. 60 bin test barajının aşıldığı Türkiye’de rakamların artması endişe veriyor. Yeni normale alışmaya çalışan ülke genelinde vaka sayılarının artmaya devam etmesi halinde 3 aylık pandemi dönemine dönüş sinyalleri de veriliyor. Ülke genelinde korona yoğunluk haritasına Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasından rahatlıkla bakılabiliyor.

DENİZLİ’DE TEHLİKE ARTIYOR

Ülke genelinde bunlar yaşanırken Denizli’de de son dönemde korona virüslü hasta sayısı artmaya devam ediyor. İl merkezinde artan yoğunlukta son dönemde kırmızı noktalı yer sayısının artması da dikkat çekiyor. Öyle ki yakın zamana kadar 3 olan kırmızı noktalı alan sayısı son dönemde 9’a kadar çıktı. İl merkezinin yanı sıra Buldan’da da risk yüksek seviyede.

 İŞTE TEHLİKELİ ALANLAR

 Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasının son verilerine göre Denizli’de kırmızı noktalı alanlar şu şekilde:

 İlbade Mezarlığının arka kısmında kalan İlbade ve Bakırlı Mahallesi bölgesi,

 Topraklık Mahallesinin Kayalık ile Halk Caddesi arasındaki bölgesinin Atatürk Caddesine bakan kısmı,

 İstiklal Mahallesinin 1178 ile 1182 Sokakları arasında kalan bölümü,

Gümüşçay Mahallesinin Alparslan Caddesinin alt kısımları,

Karşıyaka Mahallesinin 2186 Sokak ile 2429/1 Sokak Karşıyaka Mahallesi Ankara Bulvarı üzerinde 2357, 2361 ve 2365/1 Sokak çevresi

 Karşıyaka Mahallesi Hasan Hüseyin Tomaşoğlu Cami etrafı Cumhuriyet Mahallesi’nin 2. ve 3. Cadde’nin çevrelediği alan

 Bağbaşı Mahallesi Cevat Akşit yurdu ve çevresindeki alan Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesinin alt kısmındaki Turan Mahallesi ve çevresiişlemlerin başlatılacak.

Yorumlar (0)