banner1029

Denizli’de çıkan yangında 5 kişi kurtarıldı

Denizli Bayramyeri’nde toplu işyerlerinin bulunduğu bir otoparkın bodrum katında LPG'li otomobilde çıkan yangından etkilenen 5 kişi kurtarıldı.

Denizli’de çıkan yangında 5 kişi kurtarıldı

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Selçuk Caddesi Musaoğlu İşhanı'nın bodrum katında bulunan katlı otoparkta LPG'li olduğu iddia edilen bir otomobilde yangın çıktı. Otomobildeki yangının kısa sürede diğer araçlara sıçraması üzerine işyeri bir anda duman içinde kaldı. İzmirlioğlu ve Kapalı Çarşı İş Merkezlerini saran yangına Denizli Belediyesi İtfaiyesi ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri çok sayıda araç ve personelle müdahale etti.

Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut da, olay yerine gelerek alınan tedbirleri denetlediği yangında onlarca işyeri boşaltıldı. İtfaiye ekipleri işhanlarının üst katlarında bulunan vatandaşları merdivenlerle indirdi. Olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulanslarda yaralılara ilk müdahaleleri yapıldı. Yüzlerce vatandaşın meraklı gözlerle yangını izledi. Yangın hakkında bilgi veren Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürü İlyas Tuncer, “Aracın yanmasıyla merdiven boşluğundan üst katlara sirayet etmiş koridorları duman kaplayınca içeride kalan vatandaşlarımızı aldık. 5 vatandaşımızı aldık. Durumları gayet iyi. Herhangi bir sıkıntı yok. Arkadaşlarımızı yedek oksijen tüpleriyle aşağıya indirdik.” dedi.Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2012, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1243

banner1241