Denizli'de Arpa ve Buğday Ekili Araziler Kundaklandı

Denizli'de arpa ve buğday ekili tarım arazileri kundaklandı. Honaz'a bağlı Kocabaş Mahallesinde Osman Karaduman'a ait arazide çıkan yangın, ekinlerin yaş olması ve çiftçilerin erken müdahalesi sonrası kısa sürede söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

GÜNCEL 30.05.2020, 15:57 30.05.2020, 19:11
Denizli'de Arpa ve Buğday Ekili Araziler Kundaklandı
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Olay, Honaz'a bağlı Kocabaş Mahallesinde Acıdere Mevki olarak bilinen mevkide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, mahallede Osman Karaduman'a ait arpa buğday ekili arazi kundaklandı. Sabah saatlerinde olduğu öğrenilen olayda ekinlerin daha tam olarak kurumaması olası bir faciayı da önledi. Yangını gören vatandaşlar hemen müdahale etti. Yangında Karaduman'a ait arazide büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangın, çevre bahçelere de sıçradı.

JANDARMA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olayın duyulmasının ardından Jandarma ekipleri, bölgede inceleme yaptı, tutanak tuttu. Ekipler kundakçıları bulmak için soruşturma başlattı.  

KARACA DA İNCELEMELERDE BULUNDU

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca da olayın duyulmasının ardından kundaklamanın yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Denizli'de Arpa ve Buğday Ekili Araziler KundaklandıDenizli'de Arpa ve Buğday Ekili Araziler Kundaklandı

Yorumlar (0)
24°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi