Denizli'de Alınan Yeni Kararlar Açıklandı

Denizli'de 70 nolu koronavirüs (Covid-19) yeni, Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararları açıklandı.

GÜNCEL 23.11.2020, 15:28 23.11.2020, 15:37
Denizli'de Alınan Yeni Kararlar Açıklandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında koronavirüs (Covid-19) tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı.

Bu kapsamda;

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılan resmi/özel örgün ve yaygın eğitim faaliyetlerinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceği hususu ile İçişleri Bakanlığının kamu ve özel sektörde çalışan anne ve babaların kreş çağındaki çocuklarının çalışma saatleri içerisinde bakımlarında mağduriyet yaşanmaması amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonucunda;  İçişleri Bakanlığının 20.11.2020 tarihli “Kreşler ve Gündüz Bakımevleri” konulu yazısına istinaden aşağıdaki kararlar alındı.

1-) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanmasına karar verildi.

2-) Yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen kreş ve gündüz bakım evlerinin, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla Kaymakamlıklar ile bağlı oldukları taşra birimlerince etkin şekilde denetlenmesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, oy birliğiyle karar verildi.

Yorumlar (7)
Isimsiz 9 ay önce
Devletimiz ne kadar uğraşsa fayda yok ki,insanlarımız cahilmi yoksa umursamazmı bilemiyorum.Pazara gittim satıcılar maskesiz ve agızlarında sigara ,illa camiden maskeleri takın diye uyarı mı gelmeli.. sabah saat 10 ve hıc bir zabıta görevlisi yok.bence hıc uyarmadan zatıba pazara girip maskesiz kimi görürse ceza yazmalı ki,her an zatıba gelir korkuları içinde oluşmalı..maalesef insanımız iyi niyete alışıķ değil, ceza yazmak şart
Ayşen 9 ay önce
65 +yaslari koruma sanki bir traji komik hikaye... Bu yastakiler okullar uzaktan egitime gectiginden torunlarina bakma gorevi dusuyor. Anne baba disarda calisip cocuklarini 65 yas ustu kisilerden almak uzere ugruyorlar. Bu durumda 65 yas ustu boyle mi korunmus oluyor. Cok komik cokkkk.
Asya 9 ay önce
Kreşler ve bakımevleri denetlenmeli.Onlarda da Hes kodu sorgulaması yapılmalı.
T 9 ay önce
Küçücük çocukların günahı ne peki
Talan 9 ay önce
Dün gazetede okudum Denizli m22 a ovasında petrol arama çalışması korana yüzünden iptal olmuş,,ya arkadaş bu ova 1 sınıf sulak çok verimli üstün topraklardan oluşur,,,büyükşehir sevdanizdan imara açtınız yetmedimi yeter artık tarla katliamınız doğa düşmanları ekmekle oynama artık,,bu talanin müta it sevdamızın sonu nere varacak bu işin sonu ne olcak cevap verin çocuklarımızın geleceğinin katilleri..topraklarımıza dokunma
Mustafa uğurlu 9 ay önce
Sayın valimizin kararını canı gönülden kutluyorum,daha kaç kişiye bulaştırabiliriz bu hastalığı çalışmasından dolayı tebrik be takdirlerimi belirtmek istiyorum