Denizli’de 4 günlük sokağa çıkma yasağı kalktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında Denizli dahil 9 il de seyahat yasağının kalktığını açıklamıştı. 4 günlük sokağa çıkma yasağının da ilan edildiği açıklamada Denizli için sürpriz bir gelişme yaşandı. Yasak sadece 15 şehirde uygulanırken, Denizli içinde yer almıyor.

GÜNCEL 11.05.2020, 22:27 12.05.2020, 00:49
Denizli’de 4 günlük sokağa çıkma yasağı kalktı!
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gündemiyle gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Denizli ile ilgili ilk önemli haber seyahat yasağının kaldırılması oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’nin de aralarında bulunduğu 9 ilde daha giriş çıkış yasağı sona erdirildiğini açıkladı.

4 GÜN SOKAMA ÇIKMA YASAĞI

15 ilde uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16, 17, 18, 19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırması uygulanacaktır. Sokağa çıkma kısıtlamasının 18, 19 Mayıs günlerinde bakkal, market, manav, kasap, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin ve online platformların saat 10.00 ila 16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olabilmelerine imkan sağlıyoruz." dedi.

DENİZLİ LİSTEDE YOK!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı sokağa çıkma yasağı sadece 15 il de; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ile Zonguldak'ta uygulanacak. Alınan karar itibariyle Denizli’de artık sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

DENİZLİ VALİSİ HASAN KARAHAN AÇIKLADI

Denizli Valisi Hasan Karahan Denizli'de 4 günlük yasağın kalkması ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, "saat 00:00 itibariyle Denizli'de seyahat kısıtlaması kalkmıştır! Ayrıca hafta sonu dört günlük sokağa çıkma yasağı ilimizde uygulanmayacaktır... Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.

Yorumlar (3)
Enver çelik 6 ay önce
Peki DENİZLİ de 20 yaş altı ve 65 yaş olanlar içinde sokağa çıkma yasağı kaldırıldımı
Can 6 ay önce
Haberi bence hemen düzeltin
Emrah 6 ay önce
Bu haberin doğruluğundan eminmisiniz başka hic bi yerde boyle bi haber yok her yerde 24 ilde yasak var yaziyor bu konuda lütfen net bir bilgi verebilirmisiniz haber kaynaginiz neresidir
11°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi