Denizli’de 180 yükümlü 1,5 ayda 5 okul onardı

Denizli’de denetimli serbestlikten faydalanan yükümlüler, cezalarını kamu kurum ve kuruluşlarında çalışarak yerine getiriyor. Bu kapsamda yükümlüler adliye, okul, cami gibi kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılarak, topluma tekrar kazandırılıyor.

Denizli’de 180 yükümlü 1,5 ayda 5 okul onardı
banner1262

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde kamu yararına çalışan 180 yükümlü okul, cami, adliye gibi kurumlarda çalıştırılıyor. Kamu yararına çalışan yükümlülerin kendini daha faydalı hissetmelerinin sağlanması amaçlanıyor. Yükümlülerden 110 kişi Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde, 70 kişi ise diğer 17 ilçedeki kamu hizmeti sağlayan kurumlarda yükümlülüklerini yerine getiriyor.

Yükümlülerden mesleği kaynakçı, marangoz, boyacı, sıhhi tesisatçı ve inşaat ustası olanlar seçilerek, Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından mobil tamirat-tadilat ekibi oluşturuldu. Ekip, Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde görevli 1 denetim memur gözetiminde 1,5 ayda 5 okul ve Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün gerekli tüm tamirat-tadilat ve boya işlemlerini gerçekleştirdi.
Oluşturulan ekip, belirlenen okullarda masa, sandalye, dolaplar ile kapıların onarımı, okul bahçesinde bulunan çitler, bank ve kapıların kaynak ve boya işleri, oyun alanlarında bulunan pota ve kalelerin kaynak işleri ile okul iç ve dış ortamının genel temizliği gibi tamirat işleri yaparken, Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde ise iç cephe ve dış cephe, korkulukların boyanması gibi çalışmalar gerçekleştirildi.

banner1265
Çalışmaların ardından Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan tarafından Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne teşekkür plaketi verildi. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Elmas ise tamirat-tadilat ekibinde çalışan yükümlülere teşekkür belgeleri verdi.

Ücretsiz kamu hizmeti alan kurumlardan olumlu dönüşlerin alındığı bildirilirken, diğer okul ve kurumlardan da benzer çalışmalar için Denizli Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne talepte bulunduğu ve taleplerin değerlendirileceği belirtildi.

İHA - DENİZLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243