Denizli'de 1537 esnaf kepenk kapattı, 537 şirket kapandı

Denizli'de 1537 esnaf kepenk kapatırken, 537 şirketin kapandığı belirtildi.

GÜNCEL 19.02.2021, 15:52 19.02.2021, 18:06
Denizli'de 1537 esnaf kepenk kapattı, 537 şirket kapandı

HABERDENİZLİ.COM

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a o soruyu sordu.

1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında açılan/kapanan esnaf, işyeri ile ticari şirket işletme sayıları Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın sorusu üzerine Bakan Pekcan tarafından cevaplandı.

Kendisine gelen cevabı paylaşan Sancar şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde 2020'de 99 bin 588 esnaf kepenk kapatmış, ayrıca 40 bin 735 şirket de kapanmış. Denizli ilinde ise 1537 esnaf kepenk kapatırken, 537 şirket kapanmış. Hatırlayacağınız üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı dostlar geldi, ‘dükkânlar kapanıyor’ dedi, işte rakamlar ortada, kapanan filan yok" şeklinde bir açıklama yapmıştı, evet, rakamlar ortada. Esnafın hali perişan, aylardır insanların evine ekmek götürdüğü ekmek tekneleri kapalı. Garsonundan aşçısına bütün çalışanlar mağdur durumda. Ülkede yasak olmayan tek şey ise AKP kongreleri. İki kişi bir köftecide karşılıklı yemek yiyemiyor ama binlerce kişinin doldurduğu salonlarda kongre yapıyorlar. Yazıklar olsun!”

Öte yandan Türkiye genelinde 2020'de 99 bin 588 esnaf kepenk kapatmış, ayrıca 40 bin 735 şirket de kapattığı belirtildi.

Yorumlar (1)
Mert 3 ay önce
AKMHP bir halk olarak bu her iki Siyasi Parti Liderin sözlerini dinlemeyin.
Siyasetteki Kutuplaşma Sorunu!
AKP dindar parti olarak görüp onları oy verenler kendilerini ne kadar Müslüman olduklarını sanıyorlar?
İslam düşmanlarının tuzaklarına düşmüş olan kimselerin ağızlarından çıkan, süslü kelimelerle örtülmüş, zehirli propagandaları dinleyerek, azîz ve sevgili imanımızı kaptırmamaya, aldanmamaya çok dikkat etmeliyiz!..

Günümüzde, dünyalık menfaatler için dini kullananlar çoğaldı… Bunlar, kendilerinin yüzkaralarını meydana çıkaran Rabbim kısa zaman içinde, cahilce ahmakça iftira eden Din kardeşlerini düşmanlaştıran bu zavallıları, bilerek veya bilmeyere İslam düşmanlarının ekmeklerine yağ sürdüklerini, ve İslamiyete onların daha çok zararı olduklarını açığa çıkaracak…
Böyle, para kazanmak, mevki, makam, unvan ele geçirmek için mukaddes dinimizi alet eden bu cahillere “kötü müslümanlar” denir. Bu din yobazları ve siyaset adamı olarak ortaya çıkıp, İslamın özünü ruhunu değiştirerek ve kendi hain düşüncelerini İslamın özü ruhuymuş gibi söyleyerek, İslamiyeti yıkmaya çalışan yobazları hizmet ederek bu millete çok zarar verdiler. Kardeşi kardeşe düşman yaptılar. İç huzursuzluğu harplere sebep oldular…

Halbuki islam dini, birleşmeyi, Müslümanların birbirlerini sevmesini, yardımlaşmayı, kanunlara karşı gelmemeyi, fitne, yani anarşi çıkarmamayı, kafirlerin haklarını da gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi emretmektedir. Bunun için, ecdadımız, bütün istirahatlerini, menfaatlerini feda ederek, dinimizin bu güzel emirlerini bildirmek ve torunlarının dinlerini, imanlarını korumak için, çok sayıda ve çok kıymetli değerli nesiller din alimi insanları bizlere yadigar bırakmıştır.