Denizli'yi Ayağa Kaldıran Olayda! Valilikten Flaş Açıklama

Denizli Valiliği tarafından Merkezefendi ilçesinde bulunan bir Ortaokulda Müdür ve Müdür yardımcısına yönelik uygulanan şiddet olayı ile ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

GÜNCEL 09.04.2019, 00:00 09.04.2019, 17:48
Denizli'yi Ayağa Kaldıran Olayda! Valilikten Flaş Açıklama

 HABERDENİZLİ.COM

Valilikten yapılan açıklama şöyle: Bugün Merkezefendi İlçesindeki bir Ortaokulda meydana gelen olay ile ilgili bazı medya organlarında yer alan haber ve paylaşımlara ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Denizli Merkezefendi İlçesindeki bir ortaokulda; okul müdürlüğü tarafından yürütülen ve Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kuruluna intikal eden 7. ve 8. sınıflarda meydana gelen taciz olayının muhatabı; 8. sınıf öğrencisi ile yine aynı öğrencinin babası, annesi ve dayısı 09/04/2019 Salı günü saat 10.30 sularında okula gelerek müdür yardımcısı odasında okul müdürü ve müdür yardımcıları ile tartışmaya başlamıştır. Tartışma büyüyerek fiili saldırıya dönüşmüş olup; okul müdürü A. F. A. ile müdür yardımcısı Y. Z. darp edilmiştir. Okul yöneticilerinin taraf olmadığı kavga okul polisi, güvenlik görevlisi ve diğer öğretmenler tarafından yatıştırılmıştır. 

Meydana gelen olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmış olup, olayda adı geçen öğrenci ve velisi ile yakın akrabası ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne sevk edilmiştir. denildi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
AYNUR KUTUP 2 yıl önce
" Flaş Açıklama" derken????