Denizli'ye 7 Ambulans Tahsis Edildi

Denizli'ye Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle 7 ambulans tahsis edildi.

GÜNCEL 19.04.2019, 13:39 19.04.2019, 15:18
Denizli'ye 7 Ambulans Tahsis Edildi
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Sağlık Bakanlığı tarafından, Denizli İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilen 7 adet ambulansın, Servergazi, Acıpayam, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Serinhisar ve Tavas 112 Acil Servis istasyon sorumlularına anahtar teslim töreni gerçekleştirildi. Törene, Milletvekilleri Nilgün ÖK, Şahin Tin, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Ambulans dağıtım töreninde konuşan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 476 sağlık çalışanıyla yürütüldüğünü söyleyerek; “2017 yılında 4 yeni ambulans Bakanlığımız tarafından gönderilmişti. 2018 yılında 2 Bakanlığımızdan bir de hayırseverimizden olmak üzere 3 yeni ambulans hizmete girmişti. 2019 yılında da 2 ambulansımızı geçtiğimiz aylarda Çivril’e verdik. Bugün de 7 yeni ambulansla sayımızı 112’ye yükseltiyoruz. Çok şükür ki ilimizde ambulans konusunda çok ciddi bir eksiğimiz kalmadı. Bugün genel olarak baktığımızda 2018 verilerine göre yıllık 88 bin vakaya hizmet vermişiz. Merkezde 4.18 dakika, kırsalda da 12.22 dakika ulaşım süreleriyle oldukça iyi durumdayız. Yeni ambulanslarımızın ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız hızlı bir şekilde fakat güvenli bir şekilde hizmet nasip olsun. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

denizli'ye 7 ambulans

Denizli Milletvekili Nilgün Ök de; “Denizli’mizde biri merkez olmak üzere 7 yeni ambulansımız daha halkımızın hizmetine giriyor. Tabi Allah hiç kimseyi ambulansları kullanmayı nasip etmesin. Ama bunlar da hayatımızın bir gerçeği. Ambulanslarımızı Allah kazadan beladan korusun. İçerisindeki hastalarımızı hastanelere ulaştırmayı nasip etsin” dedi.

denizli'ye 7 ambulans

Sağlık alanında Denizli’ye olan yatırımların devam edeceğini söyleyen Denizli Milletvekili Şahin Tin de; “Denizli’ye bundan sonra da sağlık alanında yatırımlarımız devam edecek. Devletimiz sağlığa ciddi bütçe ayırıyor. Hastaneler, 112 Acil Sağlık İstasyonları, Aile Sağlığı Merkezlerinin hepsi milletimizin sağlığı için var. Ülke olarak sağlıkta en iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. İlçelerimize ambulanslarımız hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

denizli'ye 7 ambulans

Denizli Valisi Hasan Karahan da yaptığı konuşmada Denizli’nin sağlık konusunda geldiği öneme değinerek; “Denizli olarak sağlık imkânları anlamında önemli bir konumdayız ve konumumuzu korumada da yeni yapılan yatırımlar önemli bir yer tutuyor. Denizli’de ambulans sayımımız 112’ye ulaştı. Tabi birde bütün imkânlar en iyi olsa bile bu imkânları kullanmak da çok önemli. 112’de çalışan arkadaşlarımızın özverisi, fedakârlığı başarıyı getiriyor. Ben Sağlık Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlığına kavuşturmak gibi önemli bir görevi üstleniyorlar. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Kazasız belasız çalışsınlar. İlimize ambulanslar hayırlı olsun” dedi.
 

denizli valisi hasan karahan

denizli'ye 7 ambulans

Yorumlar (0)