Denizli Valisi Atik’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama mesajı yayınladı.

GÜNCEL 09.01.2021, 11:44
Denizli Valisi Atik’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Valisi Ali Fuat Atik yaptığı açıklamada, “Basın ve yayın organlarımız, daima demokrasimizin mihenk taşlarından biri olmuştur. Kamuoyunu tarafsız ve doğru bilgilendirme; “iletişim çağı” olarak adlandırılan günümüzde haber almanın ve iletişimin etkin kanallarından biri olan “Gazetecilik” mesleğinin ne derece önemli olduğunu bir kez daha bizlere göstermektedir.
İlkeli ve doğru bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadır.
Her geçen gün büyüyen ve gelişen yapısıyla basın camiasının her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu ulvi mesleği, büyük bir özveriyle yerine getiren ulusal basın mensuplarımız ile ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkılar sağlayan yerel basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Yorumlar (0)