Denizli Valiliği'nden Uyarı! Sakın Kanmayın

Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklama ile son zamanlarda Vali, Vali Yardımcıları ve Özel Kalem Müdürünün ismini kullanarak vatandaşlar aranılarak para talebinde bulunan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

GÜNCEL 07.05.2019, 10:42 07.05.2019, 17:13
Denizli Valiliği'nden Uyarı! Sakın Kanmayın

HABERDENİZLİ.COM

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada Son zamanlarda art niyetli kişiler tarafından Denizli Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürü’nün adları kullanılarak; iş adamların ve hayırsever vatandaşların ev, iş veya cep telefonlarından arandıkları, sağlık, okul gezileri ve buna benzer bahanelerle Valiliğin adına bağış veya yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinin artarak devam ettiği  tespit edildiği bilgisi paylaşıldı.

Denizli Valiğinden yapılan açıklama ise şu şekilde: “Denizli Valiliği’nin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır. Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemle yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü ile görüşerek durumu bildirmelerini (0258-265-18-82), 112 Numaralı telefonu arayarak Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı'na ihbarda bulunulması önemle rica olunur.”

Yorumlar (0)