Denizli Sağlık Çalışanı Kimyasal Atığa Maruz Kaldı

Denizli Devlet Hastanesinde yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. Dokuz Kavaklar Semt Polikliniğinde gerçekleşen olayda İddiaya göre; sağlık çalışanı kimyasal atığa maruz kalarak fenalaştı. Çalışan apar topar tedaviye alındı.

GÜNCEL 18.04.2019, 17:58 18.04.2019, 18:05
banner1621

HABERDENİZLİ.COM

Denizlipost.com’un haberine göre; Denizli Devlet Hastanesi Dokuz Kavaklar Semt Polikliniği’nde yanaşan olayda Hastane içerisinde çalışan bir kadın personel, asansörde tıbbi atık veya kimyasala maruz kaldı. Fenalaşarak bayılan sağlık personelinin yardımına hastane personeli yetişirken, sağlık personeli tedavi altına alındı.

Yaşanan olayda sağlık çalışanın kimyasal atıklarla çalışırken koruyucu ekipmanının olmaması ise dikkat çekti. Kimyasal atığa maruz kalan personelin sağlık durumu hakkında net bir bilgi edinilemedi. Öte yandan hastane yöneticileri tarafından personel arasında olayın yayılmaması ve basına duyurulmaması için yoğun çaba sarf edildiği iddia edildi.

Üzücü olayın ardından “Hastane yönetimi çalışanların sağlığı ve güvenliği ile ilgili ne yapılıyor?” sorusu gündeme geldi.

Yorumlar (0)