Denizli, örnek alınan il oldu

Denizli Belediyesi Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Güngör, sekiz yıldır ‘Durmak yok, hizmete devam’ sloganıyla yaptıkları çalışmaların çevre belediyeler tarafından örnek alınır hale geldiğini söyledi.

Denizli, örnek alınan il oldu

Denizli Belediyesi Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Güngör, sekiz yıldır ‘Durmak yok, hizmete devam’ sloganıyla yaptıkları çalışmaların çevre belediyeler tarafından örnek alınır hale geldiğini söyledi. Yeraltı, yer üstü çalışmaları parklar, çevre düzenlemesi gibi birçok hizmeti yerinde görmek için Denizli’ye ekiplerin geldiğini ve hayran kaldıklarını ifade eden Güngör, “Denizli’yi içeriden dışarıya altyapısı, üstyapısıyla gerek parkları, bahçeleriyle gerek yolları, kaldırımlarıyla gerek pazaryeri kompleksleri, etüt merkezleriyle gerek üst geçit, alt geçitleriyle donatmaya devam ediyoruz. Belediyemizin yaptığı alt ve üst yapı çalışmalarını incelemek için zaman zaman misafirimiz olan veya haberimiz olmadan bize gelen Büyükşehir Belediyelerimizden ve komşu şehirlerimizden ekiplerimiz oluyor. İkili görüşmelerimizde Denizli’de yapılan çalışmaları hayranlıkla gözlemlediklerini ifade ediyorlar. Tabii ki Denizli Belediyesi olarak yaptığımız bu hizmetler bunlarla sınırlı kalmayacak. Projelerimizin üzerine yenilerini eklemeye devam edeceğiz” dedi.
Atıklardan enerji üretiyoruz
Denizli Belediyesi olarak katı atık ve atık sudan elektrik üretimi yaptıklarını da hatırlatan Başkan Yardımcısı Güngör, “Denizli Belediyesi olarak biz katı atıktan 3 bin konutun ihtiyacını karşılayacak olan 480 kw saatlik elektrik üretimini yapıyoruz. Kısacası çöpten elektrik üretir hale geldik. Denizli bu konuda örnek oldu. Şimdi de Eskihisar Mahallesi’ndeki ana atık su arıtma tesisimizden çamurdan elde ettiğimiz biyogazdan 3 binin üzerinde bir konutun ihtiyacını karşılayacak olan elektrik üretimine başlayacağız. Çalışmalar şu anda test aşamasında yakın bir zamanda da açılışını gerçekleştireceğiz. Bu bölgede elektrik üretimimize başladığımızda arıtma tesisimizin enerji ihtiyacını da buradan karşılayacağız. Ayrıca Korucuk Mahallesi yakınlarında bir hidroelektrik santral inşa ederek arıtma tesisinden arıttığımız sudan da enerji üretimini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Halkımız bilsin ki katı atıklarımız ve atık suyumuz doğaya zarar vermeden enerjiye dönüşüyor” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2013, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER