Denizli Öğretim Görevlisi Kalbine Yenik Düştü

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Kemal Daşcıoğlu, İzmir’de hayatını kaybetti.

Denizli Öğretim Görevlisi Kalbine Yenik Düştü

HABERDENİZLİ.COM

Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Kemal Daşcıoğlu, İzmir’de hayatını kaybetti. Kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyata giren 46 yaşındaki öğretim görevlisi, Çal’ın Ortaköy Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Dr. Öğretim Üyesi Kemal Daşçoğlu için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen cenaze törenine merhum Daşçıoğlu’nun ailesi başta olmak üzere PAÜ yönetimi, çalışma arkadaşları, çok sayıda akademisyen ve idari personel ile birlikte öğrencileri katıldı. Törende konuşma yapan Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru PAÜ’nün acı kaybı için şunları dile getirdi: ‘‘Kemal Hocamız çok iyi bir öğretmendi. Türkiye’nin dört bir yanına yetiştirdiği öğretmenler ile birçok insanın hayatına dokundu. İyi öğrenciler yetiştirdi. Bizim için de iyi bir mesai arkadaşıydı ama takdiriilahi bu gidişi hepimizi üzdü. Ben kendisini gülümseyen çocuksu yüzüyle hatırlayacağım. İyi ki hayatımıza dokundu ve hayatımızın bir parçası oldu. Toprağı bol olsun. Ailesine, yakınlarına ve tüm Pamukkale Üniversitesi camiasına baş sağlığı diliyorum.’’

Tören sonunda Dr. Öğr. Üyesi Kemal Daşçıoğlu, Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Merkez Yerleşkesinde yer alan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camiisi’nde cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından sevenleri ve çalışma arkadaşları tarafından memleketi Çal Ortaköy Mahallesi Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
musa bobur
musa bobur - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin

SIRADAKİ HABER