'Denizli'nin Paşası' alıcı bekliyor

Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'nda küçük ve büyükbaş kurbanlıklar alıcı bekliyor. Şimdiye kadar hayvanların yüzde 70'inin satıldığı belirtilen pazarda en çok ilgi çeken kurbanlık, 1 tonluk cüssesiyle 16 bin liraya alıcı bekleyen 'Denizli'nin Paşası' adlı boğa oldu. 

'Denizli'nin Paşası' alıcı bekliyor
banner1336
Kurban bayramına günler kala 12 bin küçükbaş ve 850 büyükbaş hayvanın girdiği Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'nda satışlar sürüyor. Vatandaşlar kurbanlıklarını seçerken, sıkı pazarlıklar yaşanıyor. Kurbanlıklar arasında en dikkat çekeni, Ağrı'nın Tutak İlçesi'nden Nurettin Peker tarafından getirilen, 1 tonluk cüssesiyle pazarın en ağır kurbanlığı olan 'Denizli'nin Paşası' adlı boğa oldu. 16 bin lira istenen boğayı görenler, heybetiyle öne çıkan kurbanlığın fotoğrafını çekiyor. 

'FİYATLAR DÜŞMEZ, YÜKSELİR'

Satışlardan memun olmayan Nurettin Peker, "Her yıl pazara en ağır kurbanlıkları ben getiriyorum. Denizli'nin paşası da 1 ton ağırlığında ve 16 bin lira istiyorum. Hayvanların çoğu satıldı ama bazı alıcılar son günü bekliyorlar. Tabi hayvan çok olduğunu sanıp bekliyorlar ama bu yıl hayvan azdır. Bu sene geçen seneye göre yarı durumdadır. Herkes son günü bekliyor ama yanacaklar, fiyatların düşeceğini sanıyorlar, düşmeyecek aksine yükselir" dedi. 

DHA

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER