banner1029

Denizli'nin Kokusu Parfüm Oldu

Parfümde şehir kokuları modası başlatan Loris Parfüm, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek koku uzmanları ile yaptığı araştırmalar soncunda Denizli'nin kendi has kokularından parfüm üretti.

Denizli'nin Kokusu Parfüm Oldu
banner1262

HABERDENİZLİ.COM

Açık parfüm üreticisi Loris şehirlere has arfümler üretti.  Kokusunun parfüm haline getirildiği şehrin adını taşıyan parfümler içinde Denizli'yi yansıtan, şehre özgü parfümler de yer alıyor. Bay ve bayan seçenekleri olan parfüm, şirketin  Denizli'deki şubelerinde satışa sunuldu. Kokular arasında Denizli'nin yanı sıra Eskişehir'den Trabzon'a, Antalya'dan Van'a, Erzurum'dan Konya'ya kadar pek çok ilin kendine has kokusu yer alıyor.

ŞEHİRLERİN SADECE BİTKİLERİ DEĞİL, KARAKTERLERİ DE ANALİZ EDİLDİ

Uzun incelemeler sonucunda ilk olarak 17 ilin kendine has kokularının parfümleştiğini ve tüketicilerin beğenisine sunulduğunu belirten Parfüm şirketinin kurucusu Fehmi Okuyucu, şehir kokularının nasıl seçildiğini anlattı. Parfümlere illerin karakterlerinin de yansıtıldığını ifade eden Okuyucu, "Her şehir farklı kokar. Bazısı o bölgede yetişen kendine has bitkilerden, bazıları yanından geçen bir nehirden ya da kıyısı olduğu bir denizden veya sahip olduğu iklimden, bazıları da yüzyıllara tanıklık eden tarihinden alır kokusunu. İşte biz de her şehrin kendine has kokularını araştırdık ve birer parfüm haline getirdik. Trabzon'da Karadeniz'den Antalya'da Portakal bahçelerinden, Erzurum'da yüksek dağlardan esinlendik. Parfümlere yine illerin kendi isimlerini verdik. Aynı zamanda şehirlerin karakterlerini de kokulara yansıttık. Parfümlerin daha sert ya da daha hafif olmasında işte bu karakteristik özellikler önemli rol oynadı. "dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243

banner1241