Denizli motosiklet festivaline hazırlanıyor

Denizli’de Demirat Sürücüleri Motosiklet Kulübü tarafından gelecek yıl ilk kez beyaz cennet Pamukkale’de motosiklet festivali düzenlenecek.

Denizli motosiklet festivaline hazırlanıyor

Denizli’de Demirat Sürücüleri Motosiklet Kulübü tarafından gelecek yıl ilk kez beyaz cennet Pamukkale’de motosiklet festivali düzenlenecek. Türkiye genelinden bin motosikletlinin katılmasının planlandığı festivalin antrenmanı Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert’in ev sahipliğinde Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesi’nin sponsorluğunda Buldan ilçesine bağlı Süleymanlı Yaylası ve gölü kenarında yapıldı. Demirat Sürücüleri Motosiklet Kulübü’ne üye 60 motosiklet ve 110 motosiklet tutkunun katıldığı etkinlik iki gün boyunca devam etti. Etkinlik kapsamında Süleymanlı Gölü etrafına çadır kuran motosiklet tutkunları, gölün çevresinde tur yaptı, Buldan’ın yöresel yemeklerinden yiyen kulüp üyeleri, festivalle ilgili olarak fikir alış verişinde bulundu, motor sürüş teknikleri ve trafik eğitimi aldı. Demirat Sürücüleri Motosiklet Kulübü Başkanı Umut Sinkil, beş yıldır faaliyette olan kulübün, gelecek yıl ilk kez Denizli’de motosiklet festivali düzenleyeceğini söyledi. Türkiye’nin dört bir tarafından bin motosiklet tutkununun festivale katılmasını hedeflediklerini belirten kulüp Başkanı Sinkil, “İlimizin ve ülkemizin en önemli turizm merkezi olan, dünyanın tanıdığı Pamukkale’de festivalimizi düzenlemek istiyoruz. Denizli’de kulübümüze üye 100 motosiklet tutkunu bulunuyor. Diğer illerde bizim gibi motosiklet dernekleri ve kulüpleri var. Onlarla da görüşerek festivalimize davet edeceğiz. İlimizde ilk kez düzenlenecek bu festivalin kentimizin tanıtımına da büyük katkısı olacaktır. Festivalimizin ön hazırlıklarını yapmak için önce kendi üyelerimizle etkinlik yaptık” dedi.

Doğa harikası Süleymanlı Gölü

Düzenlenecek festivalin iki günlük antrenmanını kendiside Buldanlı olan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert’in ev sahipliğinde Süleymanlı yaylası ve gölü çevresinde yaptıklarını vurgulayan Kulüp Başkanı Sinkil, “Etkinliğimiz Acıpayam yolu üzerindeki kulüp binamızın önünde başladı. Burada üyelerimiz ile birlikte toplanarak, il merkezine 60 kilometre mesafede olan Süleymanlı yaylası ve gölüne motosikletlerimizle bir saatlik yolculuk konvoy halinde ulaştık. Her üyemiz, yanında getirdiği çadırını gölün kenarındaki kamp alanına kurdu. İki gün boyunca motosikletlerimizle gölün çevresinde sürüş yaptık, trafik eğitimi aldık. Festival programı ile ilgili olarak ön çalışmalarımızı tamamladık. Buldan’a özgü yöresel yemeklerden yedik, geceleri de yaktığımız kamp ateşimizin etrafında gelecek yılki festivalin yol güzergâhlarını hazırladık. Etkinliğimizi yaptığımız Süleymanlı yaylası ve gölü doğal güzelliğinin yanında doğal hayatı ve çevresinde yetişen 95 bitki grubu bulunmaktadır. Bu bitkilerden 2 çeşidi endemik, 62 çeşidi göl çevresinde ve 33 adedi de göl içerisinde askıda veya göl zeminine tutunmuş olarak yaşamaktadır. 1.Derece Doğal Sit Alanı içerisinde yer alan göl ve çevresi turistik bir kamp yeri olarak kullanılmaktadır.” Diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2012, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243