banner1348

Denizli mesleksiz kalmayacak: herkes için bir kurs var

Denizli Ticaret Odası bir ilke imza atarak Öğrenme şenliği düzenledi. Şenlikler kapsamında 19 ilçenin halk eğitim müdürlükleri kurslarda eğitimini verdikleri ürünleri sergileme şansı buldu. Bu şenliklerle meslek sahibi olmayan işsizler mesleki eğitime yönlendirilmek amaçlanıyor. 

Denizli mesleksiz kalmayacak: herkes için bir kurs var
banner1336

Denizli Ticaret Odası (DTO) Hibe Programı kapsamında Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ve Pamukkale Üniversitesi ortaklığıyla “Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz” Projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Öğrenme şenlikleri tertip edildi. Şenlikler bugün Denizli Valiliği önüne çelenk bırakılmasıyla başladı. Valilikteki törenin ardından DTO binası önündeki şenliklerin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Projenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklendiğinin altını çizdi. Projenin 500 bin lira bütçesi olduğunu hatırlatan Erdoğan, “bu proje bir AB projesidir. Bu gün artık icraat yapma zamanı bu günden sonra istihdamımızı artıracak çalışmalara hep birlikte şahitlik edeceğiz. Bu şenlikle mesleki eğitim konusunda toplumda farkındalık oluşturmayı gelecek kuşakları ve işsizleri mesleki eğitime yönlendirmeyi teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Burada katılımcılara yaklaşık 300 meslek ustaları tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.” İfadelerini kullandı. 

Erdoğan’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri kurdele keserek şenliklerin açılışını yaptı. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak açılışta “inşallah böyle projelerle mesleksiz bir toplum olmaktan çıkarız.” diyerek şenliğin hayırlı uğurlu olmasını diledi. 


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER