Denizli Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi açıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından seçilen 14 ilden biri olan Denizli’de, Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) törenle açıldı.

Denizli Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi açıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından seçilen 14 ilden biri olan Denizli’de, Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) törenle açıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de görüntülü konferans yöntemiyle katıldığı Bağbaşı Mahallesi'ndeki törene AK Parti Milletvekili Nurcan Dalbudak, Vali Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın, diğer protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Vali Demir, Denizli'de bu merkezin açılmasıyla güzel bir dönem başladığını söyledi. Demir, “Şimdiye kadar daha çok şiddet görenler bu hizmetlerden faydalanırken bundan sonra şiddet uygulayanlar da burada bir şekilde tedavi edilebilecek.” dedi. Konuşmaların ardından Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi kurdele kesilerek açıldı. Merkez, barınmanın yanısıra maddi yardım, rehberlik, danışmanlık, hukuki destek, kadınların istihdam edilmesi ve çocukların korunması hizmetleri de verecek. Ayrıca şiddet uygulayan kişiler de rehabilite edilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2012, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER