Denizli kara kışa hazır

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, Denizli’nin yüksek kesimleri ile bazı ilçelerde de etkili olmaya devam ediyor.

Denizli kara kışa hazır

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, Denizli’nin yüksek kesimleri ile bazı ilçelerde de etkili olmaya devam ediyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, kar yağışı nedeniyle köy yollarını açık tutmak için 24 saat esasına göre görev yapacak ekipler oluşturduklarını söyledi. İl Özel İdaresi olarak 360 köye ulaşımı sağlayan yolların açık tutulması, vatandaşların kar nedeniyle zarar görmemesi için ‘Kırmızı alarm’ verdiklerini belirten Adem Oklu, “Meteorolojiden aldığımız bilgilere göre ilimizde hava sıcaklığı düşecek, kar yağışı artarak devam edecek. Vatandaşlarımızın kardan zarar görmemesi için bir dizi önlem aldık. Kar yağışı nedeniyle kapanması muhtemel köylerimizin yollarına 2 bıçaklı kamyon, 14 grayder, 10 arazi pikabı ve 30 personelimiz müdahale edecek. İlçelerdeki özel idare müdürlüklerimiz ile sürekli irtibat halindeyiz. Köy muhtarlarımızdan gelen ihbarlarla kar yağışının devam ettiği bölgede ekiplerimiz yolları açık tutmak için çalışıyorlar. Gecede nöbetçi ekiplerimiz gelen ihbarları değerlendirerek, yol açma çalışmalarına devam ediyor. Bozkurt ilçesine bağlı Hayrettin köyü ve Honaz ilçesine bağlı Karaçay ve Kocapınar köyü arasındaki bölümde kar yağışı devam ediyor. O bölgelerde ve özellikle Denizli-Antalya karayolunun Cankurtaran bölgesinde, kar yığışı, tipi ve buzlanma nedeniyle yoğun çalışma yapıyoruz. Cankurtaran’da Orman Bölge Müdürlüğüne ait araçlarda yol açma çalışmalarında bize destek veriyor. Karayolları ekipleri de gece gündüz tuzlama yapıyor” dedi.

Okul servislerine uyarı

Köylerden taşımalı sistemle eğitimlerine devam eden öğrencileri taşıyan servis araçlarının şoförlerine seslenen Adem Oklu, “Özellikle köylerimizden okullarına öğrenci taşıyan servis araçlarımızın şoförleri uyarıyoruz. Karlı ve buzlu günlerdeyiz. Araçlarınızda mutlaka kar lastiği kullanın, zincirsiz, takozsuz ve çekme halatsız yola çıkmayın. Trafikte görevlilerin uyarılarını daha çok dikkate alın. Ağır kış şartlarını geçirdiğimiz bu günlerde hiç kimsenin malına canına zarar gelmesini istemiyoruz. Onun için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Karın, buzlanmanın, tipinin şakası olmuyor.” Diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2013, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER