Denizli itfaiyesi tatbikatta göz doldurdu

İtfaiye Haftası programları kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bir tatbikat düzenledi. Araç yangınından Yangında insan kurtarmaya, akaryakıt yangınına, ev yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiğinin gösterildiği tatbikatta, itfaiye ekipleri vatandaşlardan alkış aldı. Ayrıca, yeni alınan araçlarda tatbikatta vatandaşa gösterildi.

İtfaiye Haftası dolayısıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın tatbikatı Bahçelievler Mahallesi'ndeki itfaiye eğitim merkezinde vatandaşa gösterildi. Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ve belediye başkan yardımcıları, öğrenciler ve çok sayıda itfaiye erinin katıldığı tatbikatta yangınlara müdahale şekilleri anlatıldı. Tatbikatta ilk olarak, binanın zemininde ortaya çıkan yangına müdahale ve üst katlarda mahsur kalan vatandaşların kurtarılması yer aldı. İtfaiye, son teknolojik cihazlar kullanarak yangını söndürdü. Ardından akaryakıt tankının alev alması ve nasıl söndürüldüğü tatbikatta yer aldı. Yukarı katta mahsur kalan vatandaşlarda, itfaiye görevlilerince güvenli şekilde aşağıya indirildi. Doğalgaz vanasından çıkan yangın söndürme tatbikatı da yapıldı. Akaryakıt yangınlarının da ne kadar büyük tehlikelere yol açacağının konu edildiği tatbikatta, ekipler büyük bir başarı göstererek hatasız yangını söndürdü. Tatbikatın ardından Özellikle Teleferik gibi yüksek yerlerde mahsur kalma ihtimali üzerine yeni alınan akülü liberatör cihazı tanıtıldı. Tatbikatın ardından itfaiye eğitim merkezinin açılışını başkan Zolan yaptı. 

 Denizli itfaiyesinin örnek bir teşkilat olduğunu belirten Başkan Zolan, "Personeli, araç ve teçhizatıyla itfaiyemiz, örnek hale gelmiştir. Denizli itfaiyesi, nüfus başına düşen personel sayısıyla Türkiye'de birincisidir. Araç ve gerekçeleriyle de İstanbul'un ardından ikinci sırada yer alıyoruz. 52 istasyon, 553 personelimizle halkın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz. Bu rakamlar bizim cana gösterdiğimiz önemi gösteriyor. Bin can için trilyonların önemi yoktur. Eğitimde bizim için önemli, bu nedenle ilkokul 4. sınıf öğrencilerini yangınlara ve doğal afetlerde nasıl önlem alacaklarını ve korunacakları konusunda eğiteceğiz" dedi.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER