Denizli İşkur Meslek Seçiminde Yardımcı Olmaya Devam Ediyor

Denizli İŞKUR meslek seçme aşamasındaki gençlere yönelik, yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespitine yönelik olarak, iş ve meslek danışmanlarınca uygulanmak üzere Mesleki Yönelim Bataryası (MYB) hizmeti vermeye başladı.

GÜNCEL 16.05.2019, 14:10
Denizli İşkur Meslek Seçiminde Yardımcı Olmaya Devam Ediyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İŞKUR meslek seçme aşamasındaki gençlere yönelik, yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespitine yönelik olarak, iş ve meslek danışmanlarınca uygulanmak üzere Mesleki Yönelim Bataryası (MYB) hizmeti vermeye başlamıştı. Bu kapsamda İŞKUR Denizli de bulunan Ortaokul ve Lise öğrencilerine okullarında test uygulamaya başladı. Ayrıca öğrencilere kurum hizmetleri, geleceğin meslekleri, CV hazırlama, mülakat teknikleri ve iş arama teknikleri konularında eğitimler verildi.

Testi uygulayan İş ve Meslek Danışmanları, söz konusu test bataryasının meslek seçme aşamasında ve iş arama sürecinde olan kişilerin başarılı olabilecekleri ve severek yapacakları iş ve mesleklere yönlendirilmesi amacı ile yetenek, kişilik ve mesleki eğilimin tespitine yönelik olarak kullanılacak bir ölçme aracı olduğunu ifade etti. Yetkililer testi uygulamak isteyen öğrencilerin ve okulların Denizli İŞKUR’a başvurmalarını belirtti.

Yorumlar (0)