Denizli İl Sağlık Müdürü Öztürk'ten Önemli Virüs Açıklaması!

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Denizli'de artmaya devam eden koronavirüs (Covid-19) vakalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 09.04.2021, 10:37 09.04.2021, 11:50
Denizli İl Sağlık Müdürü Öztürk'ten Önemli Virüs Açıklaması!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de özellikle gençlerde koronavirüsün daha fazla görülmeye başlandığını belirten İl Sağlık Müdürü Öztürk, tüm Denizli’ye kuralları hatırlatarak daha dikkatli olmalarını belirtti.

Orta riskli (Sarı alandan) yüksek riskli (turuncu alana) geçen Denizli’de, koronavirüs pozitif sayısı artmaya devam ediyor. Öte yandan Denizli'de koronavirüs vakalarının artmasıyla beraber Denizli yüksek riskli kırmızı alana dönüşmeside an meselesi.

GENÇLERE KORONAVİRÜS (COVİD-19) UYARISI

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, sosyal medyadan açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada ise şu şekilde:

“Sevgili Denizlililer, Covid ile mücadelede 1 yıldan uzun bir süreyi geride bıraktık. Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde ve Denizli’mizde de yoğun bir mücadele yaşıyoruz. Bu süreçte elbetteki yorulan sadece sağlık çalışanları olmadı. Esnafımız, Sanayicimiz, Evlerinde uzun süre kapalı kalan büyüklerimiz, Okula gidemeyen çocuklarımız. Elbette hep birlikte yorulduk. Çok basit 3 kural söyledik; Maske, Mesafe, Hijyen. Bir süredir devam eden kontrollü sosyal yaşamı hala kavrayamamış vatandaşlarımıza sağlık çalışanlarının bir mesajı var; Lütfen önce kendinizi sonra sevdiklerinizi koruyun, kapalı ortamlarda toplu halde bir araya gelmeyin, açık havaya güvenip maskelerinizi çıkarmayın. Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı, biraz daha dayanın, Corona virüs bizden daha güçlü değil. Biz sağlık çalışanlarının emeklerini boşa çıkarmayın, yorgunuz ama yılgın değiliz. Haydi Denizli tedbirlere uyalım, sıramız geldikçe aşımızı yaptıralım. Örnek ve Sağlıklı Şehir olalım.”

Denizli İl Sağlık Müdürü Öztürk'ten Önemli Virüs Açıklaması!

Yorumlar (0)