Denizli İl Başkanından İddialı Açıklama

Ülkü Ocakları Denizli İl Başkanı Murat Naci Öncel, Denizli  İş Adamları Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde tertör tehdidinin baş gösterdiğini ileri sürdü.

Denizli İl Başkanından İddialı Açıklama
Ocak Başkanı Öncel, İş Adamları Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde güvenlik sorunu yaşandığını da iddia etti. Öcel yaptığı yazılı açıklamada, “çeşitli suçlardan sabıka kaydı bulunan ve aynı zamanda terör örgütü üyesi olmaktan ötürü yargılaması devam etmekte olan bir şahıs öğrenci olmamasına rağmen ders saatinde okula girip, okul içerisindeki terörist yapının gençlik yapılanması mensupları ile beraber diğer öğrencilere tehditler savurup devamında da iki öğrenciye şiddet uygulamıştır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak  gerek basın açıklamaları ile, gerekse yetkililerle gerçekleştirdiğimiz  görüşmelerde üniversitelerde ve hatta liselerde yuvalanan ihanet şebekelerine dikkat çekmiş, gerekli önlemlerin alınması hususunda defalarca ikazda  bulunmuştuk. Bir ilim merkezi olması gereken okullarımız insallıkla  hiçbir ilgisi bulunmayan aşağılık katil sürülerinin propagandasının yapıldığı terör üstlerine dönüştürülmeye çalışılmaktadır.

Bu hainler Milliyetçi öğrenciler başta olmak üzere kendilerinden olmayan tüm öğrencilere karşı; tam bir terörist zihniyetle hertürlü baskı ve yıldırma  taktiğini kullanarak , öğrencilerin  en temel hakkı olan okuma hakkını gasp etmektedirler. Ne yazıkki tüm bu ikaz ve uyarılara rağmen ilimizde bulunan İş Adamları Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde  de  terör tehtidi baş göstermiştir” dedi.

TEDBİR ALINMALI

Yetkilileri sözkonusu okulda tedbir almaya çağıran Öncel, şunları söyledi: “Çeşitli suçlardan sabıka kaydı bulunan ve aynı zamanda terör örgütü üyesi olmaktan ötürü yargılaması devam etmekte olan bir şahıs, öğrenci olmamasına rağmen ders saatinde okula girip,  okul içerisindeki terörist yapının gençlik yapılanması mensupları ile beraber diğer öğrencilere tehtitler savurup devamında da iki öğrenciye şiddet uygulamıştır. Okul içerisinde böyle bir olayın yaşanması başta öğrenci ve velileri olmak üzere hepimizi derinden üzmüş ve bir o kadarda öfkelendirmiştir.
Bir çok veli çocuklarının kaydını almak isteyip, güvenlik zaafiyeti nedeni ilede  çocuklarını okula göndermek istememektedir. Okulun hem bina güvenliğinin olmaması  hem de çevresel olarak yerleşim yerine uzak olması ailelerin endişelerini artırmakta ve bizden yardım talep etmektedirler.bizlerde konunun muhattapı olan başta okul yönetimi ve güvenlik teşkilatımız olmak üzere  ilgili kurumları buradan tekrar uyarıyoruz.  Terör örgütünün okullarımızdaki  bu hain yapılanmasının önüne acilen geçilmeli ve ilişkisi olan her öğrenci ve öğretmenin derhal  ilişiklerinin kesilmesi gerekmektedir. Tek dertleri okulalrını bitirerek yüce milletimize hizmet etmek olan bu gençlerimizle ;terör örgütünün propagandasını yapmak için gelen hainlerin karşı karşıya gelmesine bile fırsat verilmeden ilgili kurumlarca gerekli tetbirler acilen alınmalıdır. Gerekli tetbir ve önlemler alınıncaya ve terörün okullarımızından tamemen  kökü kazınıncaya kadar  konunun yakınen takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. Yüce Türk  Milletinin  varlığımıza ve birliğimize bir tehtit olduğunda göstermiş olduğu ve ortaya koyduğu irade ortadayken  hiç kimse sabrımızı taşırmaya  kalkmasın.
Ne FETÖ ne PKK nede harici düşman ve ihanet şebekelerine  gerek üniversitelerde gerek liselerde vede hiç bir saha ve zeminde  fırsat ve yer tanımayacağız.
Bu vesile ile de ; geçen yıllarda olduğu gibi,bu eğitim öğretim yılında da düzenlemekte olduğumuz hazırlık kurslarımızla, ortaöğrenim ve lise öğrencilerimizin  eğitim hayatlarına destek olmaya devam edip aynı zamanda da ülkemizin çeşitli şehirlerinden üniversitemize gelmiş olan genç kardeşlerimizinde her türlü hak ve hürriyetlerinin takipçisi  olacağımızın  bilinmesini isterim. Ailelerimizin içleri rahat olsun, Ülkü Ocakları var olduğu sürece hiç bir vatan evladı sahipsiz  ve de yalnız değildir.” 

 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER