Denizli Dikkat! En Çok Kazalar Bu Yollarda Oluyor

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 13.481 araç kontrol edilmiştir.

Denizli Dikkat! En Çok Kazalar Bu Yollarda Oluyor
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimlerince 15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasındaki bir haftalık dönemde yapılan trafik denetimleri sonucunda, 13.481 araç kontrol edilmiştir.

Bu kontroller sonucunda;
Hız ihlalinden, Kırmızı ışık ihlalinden, Seyir halinde cep telefonu ile konuşmak, Duraklama ve park etmenin yasak olduğu yerlere park etmek, Emniyet kemeri ve kask takmamak, Alkollü olarak araç kullanmak, Ehliyetsiz, yetersiz ehliyet ile araç kullanmak, Görüşü engelleyici eşya, süs (filmli cam) kullanmak, Muayenesiz araç kullanmak, Durak harici ve fazla yolcu almaktan, Arızalı takograf ile taşıma sınırı üzerinde yük almak (tonaj), Karayolları Trafik Kanunun diğer maddelerini ihlal ettikleri görülmüş, ayrıca kusurlu ve eksiği olan araçlar trafikten men edilmiştir.

Fahri Trafik Müfettişleri Tarafından Tanzim Edilen Trafik Suçu Tespit Tutanakları;
Denizli'de, gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren, Fahri Trafik Müfettişleri tarafından, trafik kural ihlali yapan araç sürücülerinin tescil plakasına 15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında toplam (50) adet suç tespit tutanağı tanzim edilmiş olup, trafik idari para cezası karar tutanağına çevrilmiştir.

Denizli Merkez Polis Sorumluluk bölgesinde meydana gelen trafik kazaları;
15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde, (26) Yaralamalı kaza ve (40) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (66) kaza meydana gelmiştir. Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir.

Denizli'de meydana gelen kazalar genellikle,

Acıpayam Yolu, Ali Aygören Bulvarı (Askeri Yol), 29 Ekim Bulvarı ve Ulus Caddesi üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.

Ayrıca, Denizli'deki araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve güzergahlarda, trafik akışının daha rahat ve güvenli bir şekilde sağlanabilmesi için, hatalı park, kaldırım üzerine park, otobüs duraklarına park vb. şeklinde kural ihlali yapan araç ve sürücüler üzerinde bilgilendirme/bilinçlendirme çalışmaları yapılacak olup, denetim ekiplerimiz, şahin unsurları ve çekicilerimiz tarafından yoğunlaştırılmış şekilde denetimlere ağırlık verilecektir. 

Denizli Bölge Trafik Polis Sorumluluk Bölgesinde;
15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında sorumluluk bölgemizde; (1 ) Ölümlü kaza, (17) Yaralamalı kaza ve (11) Maddi Hasarlı kaza olmak üzere Toplam: (29 )kaza meydana gelmiştir Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği güzergâhlarda, sürücülerin yaptıkları kural ihlallerine yönelik olarak ve kurallara uymalarını sağlamak için seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, emniyet kemeri ve cep telefonu denetimlerine ağırlık verilecektir.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER