Denizli'de "zeybekler" sandık başında

Denizli'de zeybek ve efe kıyafeti giyen vatandaşların oy kullanması renkli görüntüler oluşturdu.

Denizli'de "zeybekler" sandık başında

HABERDENİZLİ.COM / (AA)

Denizli'de Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimi için yöresel kıyafetleriyle sandık başına giden vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.

Merkezefendi ilçesi Sırakapılar Mahallesi'nde yöreye özgü kıyafet giyen Selen Güven Ergül ve Mehmet Kaya, Hacı Halil Bektaş Ortaokulu'nda oylarını kullandı.

Selen Güven Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu'nun renkleriyle sandığa gitmek istediğini ifade ederek, "Sandığa kültürümüzün renklerini yansıtmak istedik. Sandık başında vatandaşların da ilgisini çekti bu durum." dedi.

Denizlili seçmenlerden Sinan Yılmaz, "Tavas Zeybeği" kıyafetiyle Pamukkale ilçesindeki Zümrütevler Ortaokulunda, Hakan Akkun da Çameli yöresine ait "Kıvrak Zeybek" kıyafetiyle Hüsamettin Kulaklı İlkokulunda oyunu kullandı.

Evlerinde kullandılar

Öte yandan kentte yatağa bağımlı olduğu için sandığa gidemeyen vatandaşlar, yetkililer tarafından evlerine getirilen seyyar sandıklarda oylarını kullandı.

Pamukkale ilçesi Akkonak Mahallesi'nde yatağa bağımlı 70 yaşındaki Mehmet Ali Erken, evine gelen sandık kurulu başkanı ve üyelerinin nezaretinde tercihini yaptı.

Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erken, "Bu seçimde oyumu kullanabildiğim için çok mutluyum. Sandık bana geldi. Bu hizmetten çok memnunum." dedi.

Akkonak Mahallesi'ndeki evinde oyunu kullanan 67 yaşındaki felçli Nevzat Sevil ise sandık kurulu üyelerine teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER