Denizli'de TOKİ Başvurusu Bugün Başladı

Denizli’de dar ve orta gelirli aileler için satışa çıkarılan 2 bin 281 konut için başvurular başladı. Ziraat Bankasına yapılan başvuruların ilk gününde uzun kuyruklar oluşturuldu.

Denizli'de TOKİ Başvurusu Bugün Başladı

HABERDENİZLİ.COM

Toplu Konut İdaresi tarafından Merkezefendi ilçesi Kayaköy Mahallesi 1. ve 2.bölge Konut Projesi kapsamında alt ve orta gelir grubu için 2 +1 ve 3+1 olmak üzere toplam 2 bin 281 konutun satışı yapılacak. Yapımı tamamlanan binalar için başvurular bugün başladı ve 22 Mart’a kadar sürecek. Dar gelirliler için bin 83, orta gelirliler için bin 198 olmak üzere 2 bin 2851 konut için başvurunun ilk gününde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Ziraat Bankası şubesi önünde uzun kuyruklar oluştu. 22 Nisan- 12 Temmuz tarihleri arasında hak sahipleriyle sözleşmenin imzalanacağı projede yer alan konutlar için başvuru bedeli alt gelir grubu konutlar için 2 bin TL, orta gelir grubu için konutlar için ise bin TL olarak belirlendi.

ÇEKİLİŞ 10-11 NİSAN’DA

Toplu Konut İdaresi tarafından Merkezefendi ilçesinde EGS Kongre ve Kültür Merkezinin üst kısmına inşa edilen konutlar satışa çıkarılıyor. Uzun süredir yapımı devam edilen konutlar için başvurular 5-22 Mart tarihlerinde sadece Ziraat Bankası üzerinden alınacak. Başvuruların ardından alt gelirliler için 10 Nisan, orta gelirliler için ise 11 Nisan'da kuralar çekilecek. Konutlar ise 22 Nisan-12 Temmuz arasındaki süreçte teslim edilecek. Proje kapsamında inşa edilen toplam 2 bin 281 konuttan 1083'ü alt gelirler için 1198'i ise orta gelirliler için satışa çıkarılacak.

EV SAHİBİ OLMANIN KOŞULLARI

Daire tiplerinin 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon olarak tasarlandığı TOKİ Başvuru yapacak Denizlililerin hiç konut sahibi olmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olmaları şartı aranıyor. Ayrıca, 18 yaşını doldurması gerekiyor. Konutların satışları niteliklerine ve bulunduğu illere göre yüzde 10, yüzde 20 ve yüzde 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER