Denizli'de Millet İttifakında Son Gelişme!

Denizli’de CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri tamamlandı. Pazarlıkların ardından Büyükşehir ve 7 ilçede İYİ Parti aday çıkaracak. 3 ilçede iki parti de kendi adayı ile yola devam edecek. 9 ilçede ise seçime CHP adaylarıyla girilecek.

Denizli'de Millet İttifakında Son Gelişme!

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Şimdiye kadar Büyükşehir ve 19 ilçede kıran kırana pazarlıkların sürdüğü görüşmelerde 2 merkez ilçede görüşmeler tıkanmıştı.

Özellikle Pamukkale’de CHP ile İYİ Parti arasında gidip gelen aday göstermelerin ardından genel başkanlar nezdinde son toplantı yapıldı.

Buna göre iki parti de 2 merkez ilçede kendi adayı ile girme kararı aldı. Bunun dışında Buldan’da da partiler kendi adaylarıyla seçime girecek.

9 İLÇE CHP’DE KALDI

Bu 3 ilçenin dışında Çivril, Acıpayam, Sarayköy, Güney, Bozkurt, Honaz, Serinhisar, Babadağ ve Bekilli’de CHP’nin adaylarıyla Millet İttifakı seçime girecek.

7 İLÇE İYİ PARTİ’NİN

19 ilçede geri kalan 7 ilçede ise İYİ Parti adaylarıyla seçime girilecek. Bu ilçeler ise şunlar: Çal, Çameli, Baklan, Beyağaç, Kale, Tavas ve Çardak.

3 İLÇEDE HERKES KENDİ YOLUNA

İki Parti arasındaki görüşmelerde uzlaşılamayan Pamukkale, Merkezefendi ve Buldan’da ise partiler kendi adayı ile çıkacak.

CHP buralarda Merkezefendi’de Şeniz Doğan, Pamukkale’de Ahmet Divarcı ve Buldan’da Hikmet Şenözen ile seçime girecek.

İYİ Parti ise Pamukkale’de Hasan Akgün ve Buldan’da Temel Başbuğ ile seçime girecek. Merkezefendi için ise aday belirleme süreci sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER