Denizli'de kurşun yağmuruna tutulan 3 kişi toprağa verildi

Denizli Adliyesi önünde, boşanma davası çıkışı silahla dehşet saçan 59 yaşındaki Kemal Sezgince’nin kurşun yağmuruna tuttuğu ayrı yaşadığı eşi ve yakınları kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilirken, emniyetteki sorgusu biten katil zanlısı adliyeye sevk edildi.

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de bir süredir ayrı yaşayan Kemal Sezgince ve eşi Şengül Sezgince, dün saat 11.30 sıralarında Denizli 2. Aile Mahkemesi'nde görülen, her ikisinin de ilk eşlerinden olan ve birbirleriyle evli çocuklarının boşanma davasının duruşmasına katılıp, tanıklık yapmıştı. Kemal Sezgince'nin oğlu Mustafa Sezgince ile Şengül Sezgince'nin kızı Gülhizar Sezgince'nin boşanma davasının ertelenmesinden sonra taraflar salondan çıkmış ve bu sırada Kemal Sezgince, otomobilinden aldığı tabancayla adliye önüne gelmişti. Burada bulunan ayrı yaşadığı eşi Şengül Sezgince ile yanında bulunan baldızı Fadime Boz ve diğer baldızının eşi Ali Avcu'yu kurşun yağmuruna tutmuş, adliye önünde büyük panik yaşanmıştı. Kemal Sezgince, en son kafasına silah dayamış ve intihar etmek istemişti. Ancak, mermi kalmadığı için tabanca ateş almayınca çevrede bulanan polis memuru Kemal Sezgince’nin üzerine atlamış ve onu etkisiz hale getirmişti. Şengül Sezgince, olay yerinde hayatını kaybetmiş, ağır yaralı olan diğer iki kişi de hastanede hayatını kaybetmişti. Katil zanlısı olay yerinde gözaltına alınmıştı.

Cenazeler toprağa verildi
Kurşun yağmuru sonrası hayatını kaybeden üç kişi için bugün Hilal Camisinde cenaze namazı kılındı. Üç kişinin yakınları cenaze de göz yaşlarını tutamayarak, onları son yolculuğuna uğurladı. Öğle Namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Şengül Sezgince, Fadime Boz ve Ali Avcu Denizli Çakmak Mezarlığına defnedildi.

Katil zanlısı adliyeye sevk edildi
Olayda gözaltına alınan Kemal Sezgince'nin de, Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki sorgusu tamamlandı. Sorgusu biten katil zanlısı Sezgince adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER