Denizli'de Jandarma Trafik Öğrencilere Online Eğitim Verdi

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri okullarda yüz yüze eğitimin ara verilmesinden sonra “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında eba ve zoom'dan online ders verdi.

GÜNCEL 23.12.2020, 10:37 23.12.2020, 10:41
Denizli'de Jandarma Trafik Öğrencilere Online Eğitim Verdi

HABERDENİZLİ.COM

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bilindiği üzere okullar da yüz yüze eğitime ara verilerek, eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan yürütülüyor.

Daha önceki dönemlerde “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda trafik eğitim seminerleri icra eden İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri okullarda yüz yüze eğitime ara verilince bu kez EBA ve ZOOM programları üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak trafik eğitimleri vermeye başladı.

“Evdeyim, Trafik Kuralları Aklımda” kampanyası doğrultusunda derslere canlı katılan Jandarma trafik personeli, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından öğrencilerin yaş gruplarına göre hazırlanan sunumlar üzerinden öğrencilere trafik eğitimi veriyor.

Eğitimin ve öğrenmenin zamanı ve yerinin olmayacağı bilinci ile hareket eden Jandarma personeli, gelecek nesillerin bu hususta eğitilmesi ile ülkemizin önemli sorunları arasında sayılan trafik kazalarının en aza indirileceğini, her alanda olduğu gibi trafik sorununun da bilgili ve birbirine saygılı bireyler ile temelden çözülebileceğini belirtti.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü tarafından şu ana kadar Jandarma Trafik sorumluluk bölgesinde bulunan 15)okulda toplam 175 öğrenciye eğitim verildiği, eğitimlerin okulların kapanacağı tarihe kadar devam edeceği belirtildi.

Denizli'de Jandarma Trafik Öğrencilere Online Eğitim Verdi

Yorumlar (0)